Київська політехніка має багато славних традицій. Щорічне визначення кращої академічної групи є однією з таких. Отримати це почесне звання – справа не одного семестру, для цього потрібно усією групою наполегливо гризти граніт науки, брати участь у різноманітних університетських заходах (як навчально-наукових, так і культурно-масових), бути активними, беручи від студентського життя максимум. Цьогоріч кращою визнано “хімічну” групу ХО-41 з ХТФ.

Спілкування зі старостою ХО-41 Терновою Дарією та її одногрупницею Колодяжною Ольгою відбувалося в одній з лабораторій хімкорпусу. В “абсолютного нехіміка” (автора цієї статті) прогулянка серед колбочок і баночок з різними речовинами, над якими чаклують студенти в білих халатах, викликала благоговійне захоплення, а для цих дівчат та хлопців лабораторія – другий дім.

У кращій групі навчається аж 28 студентів, 5 з яких – іноземці (з Китаю та В’єтнаму). Успішність у навчанні та наукові досягнення своїх колег Даша пояснює високим прохідним балом при вступі на цю спеціальність. Майже всі її одногрупники – золоті медалісти. Драль Павло, Кирильчук Андрій, Шарапа Дмитро, Долина Олександр, Щербакова Юлія серйозно займаються науковою роботою; Колодяжна Ольга, Мелешко Гліб, Черенкова Ольга, Міжурин Олексій, Бербасова Тетяна опікуються культурно-масовим сектором.

У цьому році група брала участь у “Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених” з хімії. Окрім того, ХО-41 часті гості в Інституті органічної хімії НАН України та “постійні клієнти” нашої бібліотеки й лабораторії, де проводять майже весь час після занять. Оля жартує, що перед сесією їхня група запасається термосами й практично переселяється до “хімічного” залу НТБ, де бібліотекарі їх уже знають в обличчя й на ім’я. Даша вважає, що така любов до своєї справи пов’язана з “ручною працею”, тобто студенти вчать хімію не лише теоретично, а, передусім, практично, синтезуючи нові речовини, працюючи в лабораторії, відкриваючи безмежний світ органічної хімії… Це непросто, проте дуже цікаво.

Також кращі студенти вивчають іноземні мови. Окрім англійської, яку на дуже високому рівні в них викладала декан ФЛ Н.С.Саєнко, вони вивчають французьку та німецьку. Частина групи навіть разом на курси записалася.

Звичайно, є в них і хобі, на яке, щоправда, катастрофічно не вистачає часу, адже бакалаврат на носі... Щодо моїх співрозмовниць: Оля захоплюється фото, Даша малює. Не байдужі до образотворчого мистецтва й Чернякова Аня та Довбня Маша. Таня Бербасова займається бальними танцями, а Чан Ши Буй Чунг навіть брав участь у конкурсі “Містер ХТФ”.

Дівчата з гордістю і приємністю розповідають про своїх одногрупників. ХО-41 хоча й велика, проте згуртована і дружна група. Здорова конкуренція у навчанні, звичайно, присутня, але й допомагають одне одному чим можуть. Навіть іноземці, яким на першому курсі було важкувато вчитися через мовний бар’єр, швидко влилися в колектив. Тепер без них неможливо уявити ХО-41. Нещодавно вони влаштували свято із національними в’єтнамськими стравами, піснями та подарунками, привезеними з дому (це були кумедні шкарпетки для в’єтнамок та екзотичні солодощі з… перцем).

Окрім традиційного дня студента, ХО-41 святкує і день групи. 11 жовтня. Чому саме в цей день? Формула проста: 1 вересня + 41 (номер групи) = 11 жовтня. Цього року Тихончук Євгенія та Братко Ліза зробили подарунок-сюрприз для своїх одногрупників. Ним стала стінгазета, яку подивитися та почитати на дверях лабораторії могли всі охочі, проте більшість жартів та натяків були розраховані лише “на своїх”.

Оля й Даша від імені групи ХО-41 дякують усім викладачам рідної кафедри органічної хімії та технології органічних речовин, які за роки навчання не лише передавали їм знання й досвід, але й стали для студентів наставниками та друзями.

Ми ж вітаємо кращу групу з таким почесним званням і бажаємо їм найвищих результатів у всьому та незгасного ентузіазму в їхній справі.

Автор: Майя Заховайко