Кінець листопада став дуже продуктивним для півсотні студентів нашого університету – з 26 по 30 листопада тривав курс лекцій, організований у рамках проекту Темпус «UKRBRIGE» та Науковим парком «Київська політехніка». Тема такого навчання «Менеджмент технології в сучасному суспільстві» об’єднала цікаві доповіді іноземних лекторів, плідні дискусії та активну роботу всіх присутніх. Обговорення проходили англійською мовою. Стати учасником було неважко, слід було зареєструватись на сайті НТСА.

Перші дні цього своєрідного заходу стали ознайомленням з теоретичними засадами проблем інноватики, інноваційної системи взагалі, тенденції розвитку науки та технології. Для гарного засвоєння матеріалу голландський професор Карел Мюлдер (TU Delft, Нідерланди) намагався наводити у своїх лекціях яскраві приклади з діяльності відомих компаній, таких як Intel, Greenpeace, EIRMA, з історичного минулого, надавав можливість для запитань студентів та інтерактивної бесіди. Він не вперше присутній в НТУУ «КПІ», і вже не дивується допитливості наших студентів.

Його аспірант – пакистанський дослідник Шахзад Кхан розповів про функціонування клінічних лабораторій «Calloway», принципом роботи яких є інноваційні розробки щодо випробування медикаментів. Він також повідомив учасникам про основні характеристики національної інноваційної системи, про різні моделі інновацій тощо.

Розділившись на групи, студенти отримали завдання за методом «case study». Кожна група мала свою ситуацію, презентації яких відбулися в останній день курсу. Для більшої актуальності завдання стосувалися діяльності компаній Intel, General Electric, лабораторій «Calloway» та українського середовища. Всі студенти були захоплені роботою, працювали і на перервах, і наприкінці дня, відчувалася навіть «здорова конкуренція».

З презентацією свого дослідження, яке проводилося протягом кількох місяців, виступив магістр TU Delft Брам Пош. Він проходив практику в нашому університеті, за цей час взяв безліч інтерв’ю з приводу інноваційної системи України. Особливо його цікавили питання фінансового забезпечення та перспективності українського промислового сектору.

На мою думку, курс лекцій мав величезний успіх, і, звичайно, не можна не назвати основних організаторів – тріо, на якому тримався весь цей захід, – О.Кордас, координатор проекту Темпус «UKRBRIGE», яка приїхала сюди зі Швеції задля такої події, Є.І.Нікіфорович, професор НТУУ «КПІ», український координатор проекту Темпус «UKRBRIGE», К.В.Жуйкова, викладач кафедри менеджменту, менеджер проекту Темпус «UKRBRIGE». Залишається лише сподіватися на подальше продовження подібних заходів, які стають корисним приводом для обміну досвідом, знанями та виникнення зв’язків по наукових інтересах.

Dec 27, 2007 || Автор: Ірина Рудь, студентка ФС