У другій половині 80-х з ініціативи відомого фінського вченого Кая Ліліуса (нині – іноземний член НАН України) і директора ІПМ НАН України академіка В.І.Трефілова розпочалося проведення міжнародних конференцій з матеріалознавства MatTech, метою яких був обмін науковими досягненнями і встановлення контактів між ученими-матеріалознавцями Західної та Східної Європи. Конференції проходили в Гельсинкі, Страсбурзі, Санкт-Петербурзі. На жаль, через відомі економічні негаразди в колишньому СРСР на початку 90-х рр., проведення конференцій припинилося – остання пройшла у 1992 р.

Українські матеріалознавці виступили з ініціативою поновити європейські матеріалознавчі форуми – під новою назвою, що більш відповідає сучасним тенденціям у матеріалознавстві – HighMatTech. 15 жовтня 2007 року в залі засідань Вченої ради НТУУ “КПІ” відбулось урочисте відкриття міжнародної конференції “Високі технології матеріалознавства на службі прогресу” (HighMatTech–2007), у якій взяли участь учені-матеріалознавці з Білорусі, Естонії, Італії, Литви, Німеччини, Росії, США, України.

Тематика конференції охопила всі напрями сучасного матеріалознавства: фундаментальні принципи сучасного матеріалознавства, діаграми стану, металеві матеріали, новітні матеріали на основі дисперсних частинок (порошків, волокон та ін.), наноматеріалознавство, кераміка функціонального і конструкційного призначення, композиційні матеріали, функціональні матеріали, зокрема, матеріали для електроніки, порошкова металургія та інші.

На урочистому відкритті учасників конференції від імені НТУУ “КПІ” привітав проректор з міжнародних зв’язків чл.-кор. НАН України проф. С.І.Сидоренко. На пленарному засіданні з доповідями виступили директор Інституту проблем матеріалознавства ім. І.Н. Францевича НАН України академік НАН України В.В.Скороход, Г.Еффенберг (MSIT Workplace & MSIT Phase Diagrams Center, Німеччина), Д.Б.Тіторов (Фізико-технічний інститут Уральське відділення РАН, Росія), Р.А.Андрієвський (Інститут проблем хімічної фізики РАН, Росія), Б.А.Мовчан (Міжнародний центр електронно-променевих технологій Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України).

Слід зазначити, що близько половини наукових працівників інститутів матеріалознавчого профілю НАН України – випускники КПІ. Проведення конференції сприятиме встановленню і поглибленню зв’язків українських учених-матеріалознавців, зокрема нашого університету, із зарубіжними колегами і сприятиме міжнародній співпраці в цій галузі.

Nov 9, 2007 || Автор: Інф. “КП”

Дата події