Засідання спільного Координаційного комітету проекту “Українсько-Японський центр” відбулося в НТУУ “КПІ” 7 червня. У його роботі взяли участь директор Департаменту координації міжнародної технічної допомоги Мінекономіки України О.Ю.Бродський, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні М. Мабучі, посол з особливих доручень МЗС України О.О.Горін, перший проректор НТУУ “КПІ” Ю.І.Якименко, проректор з міжнародних зв’язків С.І.Сидоренко, секретар Посольства Японії в Україні Мінаміно Дайсуке, в.о. директора проекту “Українсько-Японський центр” Томое Тамія, начальник управління міжнародних зв’язків університету Б.А.Циганок, експерт JICA в Україні пані Н.Моріто, директор Департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міносвіти України О.С.Сухолиткий, директор Українсько-Японського центру, керівник відділу новобудов університету В.Я.Лисий та ін.

Було підведено підсумки діяльності відповідно до Проекту технічного співробітництва “Українсько-Японський центр” (далі – Центр) за рік роботи. За цей час у межах бізнес-програми організовано 6 бізнес-семінарів з приїздом японських експертів та проведено круглий стіл про досвід Японії у сфері співробітництва наукової спільноти, промислового сектору та урядових структур. Було організовано роботу курсів японської мови: працювало 4 довгострокові програми (107 учасників) та 7 короткотермінових (взяла участь 71 особа). Було висловлено подяку експерту пані Моріто, яка з японської сторони опікується вивченням японської мови громадянами України. За сприяння Центру та посольства Японії було організовано близько 40 культурних заходів, у яких взяли участь кілька тисяч осіб. У форумах, на яких обговорювалися питання охорони навколишнього середовища, енергозбереження, впровадження інформаційних технологій, взяло участь приблизно 500 осіб. Налагоджено контакти між NEDO та ІЕЕ НТУУ “КПІ”. Надаються інформаційні послуги в бібліотеці Центру: там нараховується 316 постійних читачів, бібліотечний фонд складає 5 тис. книг, усього бібліотеку відвідало понад 8 тис. осіб. Таким чином, за рік майже 30 тис. осіб було долучено до діяльності Центру.

У свою чергу, в університеті створено структурний підрозділ “Українсько-японський центр НТУУ “КПІ” (УЯЦ НТУУ “КПІ”), який від імені університету виконує функцію реципієнта (приймаючої організації) відповідно до доручення міністра освіти і науки України та згідно з Протоколом між японським агентством з міжнародного співробітництва JICA та НТУУ “КПІ”.

На наступний рік японська сторона планує розширити діяльність бізнес-курсів, збільшити кількість груп для вивчення японської мови, сприяти проведенню заходів у рамках програми поглиблення взаєморозуміння. Для того, щоб Проект зміг розширити свою діяльність згідно з планами, необхідно надання додаткових приміщень на території НТУУ “КПІ”. Для успішного продовження діяльності УЯЦ НТУУ “КПІ” після завершення проекту японська сторона вважає за необхідне ще більшу участь в управлінні проектом з боку університету.

Було заслухано інформацію про стан добудови до навчального корпусу №35 з подальшим розміщенням у ній УЯЦ НТУУ “КПІ”.

На засіданні було оприлюднено перспективні напрями діяльності УЯЦ НТУУ “КПІ” після завершення проекту технічного співробітництва “Українсько-Японський центр”.

Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні п. М. Мабучі подякував українській стороні та, зокрема, керівництву НТУУ “КПІ” за активне впровадження Проекту. УЯЦ НТУУ “КПІ” – один з найбільш успішних на території СНД, що активно розвивається, зазначив пан посол. Від імені НТУУ “КПІ” було висловлено вдячність японській стороні за увагу до Проекту та обіцяно всіляку підтримку керівництва НТУУ “КПІ” в його розвитку.

На закінчення зустрічі М. Мабучі, Томое Тамія та керівники спільного Координаційного комітету проекту “Українсько-Японський центр” підписали Меморандум, в якому зафіксовано схвалення підсумків діяльності в рамках Проекту, підтримку планів та намірів щодо подальшого його виконання та розширення діяльності УЯЦ НТУУ “КПІ”.

Jun 20, 2007 || Автор: Н.Вдовенко

Дата події