Міжвузівська студентська науково-практична конференція, що відбулась 11-12 квітня з ініціативи кафедри української мови, літератури та культури, мала назву “Українська культура: вчора, сьогодні, завжди”. Її проведення ознаменовано святкуванням 183-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, що й позначилось на проблематиці та поетичному настрої студентської аудиторії.

У роботі нинішньої конференції активну участь взяли студенти Національного авіаційного університету (НАУ) та Київського національного лінгвістичного університету (КНЛУ). З музичним вітанням до присутніх звернулася студентка Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського, виконавши три музичні композиції у супроводі бандури. На жаль, ми рідко слухаємо старі історичні пісні, народну музику, та ще й у такому виконанні. Як замріяно сприйняла цей спів аудиторія!

Зі вступним словом до учасників звернулась зав. кафедри української мови, літератури та культури О.П.Онуфрієнко. Почесними гостями на конференції були відомий український поет-шістдесятник І.Ф.Драч та заступник голови київського відділення “Просвіти” З.Я.Голота. І.Ф.Драч сердечно вітав студентську молодь, віддаючи належне її громадянській позиції. Поет прочитав кілька своїх нових віршів, надихнувши тим самим і студентів продемонструвати свої декламаторські здібності. Власний вірш “Лист до Т.Г.Шевченка” прочитав студент КНЛУ.

Уривок із поетичної симфонії І.Ф.Драча “Смерть Шевченка” прочитала О.Дзюба, уривок з вірша Т. Шевченка “До Основ’яненка” – Д.Кузовий та О.Мельниченко (ОС-61), уривки з поеми “І мертвим, і живим” читали Н.Онищенко, А.Поліщук, А.Бондаренко (ОЗ-62) – студенти КПІ.

Велику зацікавленість викликало повідомлення студентки НАУ Олени Віктор на тему: “Роль української мови в житті молоді”. Виступ спонукав студентів до роздумів, адже наведені статистичні дані про рівень знань та сучасний стан українського слова в державі для багатьох був вражаючим. Інтелектуальний рівень та індивідуальний стиль доповіді визначили цей виступ як наукову розвідку.

Заступник голови правління “Просвіти” З.Я.Голота представила два мультимедійних компакт-диски “Т.Шевченко. Поет. Художник”, до яких увійшли твори Кобзаря у виконанні майстрів художнього слова (Г.Юра, Н.Ужвій, М.Садовський та інші), музичні композиції на слова поета у виконанні відомих співаків (О.Петрусенко, Д.Петриненко та інші).

На закінчення пленарного засідання привітали та нагородили почесними призами переможців вікторини “Що ми знаємо про Т.Шевченка та його творчість?” – Анастасію Сергєєву, Олену Лазаускас, Олену Бондаренко.

Далі робота була продовжена в секціях за тематикою:

1. Сучасна українська мова та лінгвокраїнознавство (керівник – ст. викл. І.О.Васильцова).

2. Українська мова за професійним спрямуванням (керівник – ст. викл. Л.М.Сидоренко).

3. Культурологія: проблеми культури у сучасному світі (керівник – доцент Л.Я.Лук’янчук).

4. Українська модерна література (керівник – доцент О.П.Онуфрієнко).

Н.М.Мислович, ст. викл. кафедри української мови, літератури та культури