Наша газета вже розповідала про науково-популярний журнал для юнацтва «Країна знань». Його створили ініціативні люди – науковці та викладачі НАН України, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, НТУУ «КПІ» – щоб сприяти появі у молоді інтересу до науки, до наукового пізнання. Головним редактором журналу є Тамара Василівна Бєлих, математик, кандидат технічних наук. Журнал виходить 10 разів на рік, його можна передплатити. В листопаді минулого року журнал відзначив своє п’ятиріччя.

Редколегія ретельно і професійно формує зміст журналу: відбирає найцікавіший матеріал, намагається представити всі напрями сучасної науки, зробити видання цікавим не тільки для школярів, але й для батьків. Математика, фізика, хімія, біологія, геологія, філософія знаходять місце на сторінках журналу.

Оригінальне художнє оформлення видання створюють студенти-графіки ВПІ під керівництвом професора кафедри графіки В.Б. Валуєнка. Ілюстрації в журналі виконуються в так званій декоративно-орнаментальній інтерпретації в одну фарбу, що надає виданню неповторного вигляду на тлі безлічі строкатих обкладинок сучасних видань.

У листопаді минулого року редакція журналу провела в Київському міському будинку вчителя святкову прес-конференцію з нагоди 5-ої річниці видання, де зібралися автори, редакційна колегія, дизайнери, літературні редактори, художники-оформлювачі, читачі – школярі, вчителі, директори шкіл.

Були присутні члени науково-консультативної ради журналу: академік НАН України, віце-президент НАН України А.Г.Наумовець, академік НАН України, академік-секретар Відділення загальної біології НАН України Д.М.Гродзинський, член-кореспондент НАН України Г.О.Ковтун, декан радіофізичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка професор В.І.Григорук.

Редакцію вітали представники наукових установ, навчальних закладів. Усі виступаючі підкреслювали важливість справи, яку робить редакція, – виховання у молоді поваги до знання, пробудження допитливості.

Приємно відзначити, що наша газета теж сприяла становленню «Країни знань» – цікаві науково-популярні статті професора ММІ В.В.Хільчевського та доцента ІХФ І.О.Мікульонка, що спочатку з’явилися на шпальтах нашої газети, були згодом надруковані в журналі. Головний редактор “Країни знань”, за її словами, сподівається в майбутньому бачити більше статей політехніків на сторінках журналу. До речі, може якийсь школяр, прочитавши статтю в «Країні знань», зацікавився б якимось факультетом КПІ?

Думається, всім політехнікам, яким є що сказати школярам, слід скористатися такою нагодою і взяти участь у створенні в Україні Країни знань.

В.Ігнатович