Зима нарешті схаменулася і розкинула свої пухнасті шати. Приємно споглядати засніжений пейзаж за вікном, коли у приміщенні тепло.

Про те, як підготувалися до зими в НТУУ “КПІ”, розмовляємо з головним інженером університету П.В.Ковальовим.

– Відомо: щоб ефективно господарювати, слід впроваджувати енергозберігаючі технології. Що, зокрема, зроблено для збереження тепла в університеті КПІ?

– При спорудженні 13–16-го навчальних корпусів були встановлені величезні вікна-вітражі. Це, звичайно, гарно, але неефективно в наших кліматичних умовах. Ми їх зменшили: заклали частково пінобетоном, встановили металопластикові вікна – в аудиторіях і холах стало помітно тепліше. Якщо раніше співробітники змушені були додатково утеплюватися, то тепер такі заходи непотрібні.

– Але ж встановлення металопластикових конструкцій – задоволення не із дешевих.

– Університет придбав лінію з виготовлення металопластикових вікон, і тепер ми їх випускаємо на базі нашого рембудуправління. І не тільки вікна, а й вхідні двері для корпусів, при встановленні яких теж зменшуються втрати тепла. Лінія вже працює 4 місяці. Нині виготовляємо по 5-10 вікон на день. Коли вийдемо на проектну потужність – вироблятимемо по 20 вікон за зміну.

Металопластикові вікна сьогодні вдвічі дешевші, ніж дерев’яні. Розміри і форми їх можуть бути різноманітними, приміром вигнутими. Підбираємо й їх колір – наприклад, віконні рами на фасадах 1 і 4-го корпусів тоновані.

Нові вікна уже встановлено в 1, 7, 13, 17, 18, 19-му корпусах, ЦКМ. Також оновили близько 200 вікон у ВІТІ. До речі, своїми силами виконуємо демонтаж і монтаж з подальшим оздобленням.

– На черзі ремонтні роботи в…

– Плануємо “довести до ладу” 17-й корпус. Його споруджено за проектом для промислових приміщень. Вікна дуже великі – до 12 кв. м. Тож доведеться зменшувати віконні прорізи. У разі необхідності стійки закладемо пінобетонними блоками.

– Теж новинка в КПІ?

– Так. Придбали обладнання і виготовляємо пінобетонні блоки для власних потреб. 30 см пінобетону має таку ж теплоізоляційну здатність, як 150 см цегляної кладки.

Насамкінець Петро Володимирович запевнив політехніків, що зимуватимуть вони в комфортних умовах, адже для цього постійно працюють служби головного інженера.

К.Іваненко