У картинній галереї нашого університету імені Григорія Синиці проходить виставка копій картин Миколи Костянтиновича Реріха – видатного російського художника, мислителя-гуманіста, письменника.

Невтомний трудівник, М.К.Реріх всі свої знання, енергію і талант скеровував на ствердження в житті гуманістичних ідеалів, етичного і естетичного виховання, творчої радісної праці, яка змінює світ. Ним було створено Інститут об’єднаних мистецтв, Нью-Йоркський музей, Паризьке товариство, Центр в Брюгге, Товариство і музей в Ризі, об’єднання художників “Соr Аnders” (“Палаючі серця”), міжнародний культурний центр “Соrоnа Мundі” (“Вінок Світу”), Гімалайський інститут наукових досліджень; на початку тридцятих років засновано Всесвітню Лігу культури. Його девізом було – “Благословенні перешкоди, ними ростемо”.

М.К.Реріх створив близько 7000 полотен, з яких понад 300 присвячено красі й величі Гімалаїв. М.К.Реріх писав: “Мистецтво – серце народу. Знання – мозок народу. Тільки серцем і мудрістю зможе об’єднатися і зрозуміти одне одного людство”.

На виставці представлено понад 30 копій, майстерно виконаних випускником КПІ 1977 р. Віктором Миколайовичем Єрофеєвим. В.М.Єрофеєв захоплювався малюванням у шкільні та студентські роки. Після закінчення КПІ працював інженером у різних закладах, останні 17 років – в Міненерго України.

Перше знайомство з роботами Миколи Костянтиновича та Святослава Миколайовича Реріхів, яке відбулося у 1975 році на виставці їх картин у Києві, заклало відчуття радості від зустрічі з мальовничими полотнами великих Майстрів.

Після вивчення духовної спадщини сім’ї Реріхів В.М.Єрофеєв почав писати копії картин М.К.Реріха. Перші картини створив під керівництвом народного художника України В.С.Титуленка. Свої роботи неодноразово виставляв у музеях та навчальних закладах Києва, Боярки, Козельця, Остра.

Інф. “КП”