10 лютого в залі засідань Вченої ради було продовжено цикл традиційних в останні роки відкритих лекцій, з якими перед студентами, викладачами та співробітниками нашого університету виступають визначні вчені, громадські та політичні діячі.

Цього разу перед політехніками виступав перший віце-прем’єр-міністр Уряду України 2002–2005 років, відомий учений, громадський діяч, у недалекому минулому голова бюджетного комітету Верховної Ради України, міністр фінансів України член-кореспондент НАН України Микола Янович Азаров.

Ректор університету академік НАН України М.З.Згуровський представив присутнім М.Я.Азарова і запросив до виступу.

Свою лекцію М.Я.Азаров присвятив аналізу економічної ситуації в Україні та шляхам подолання кризових явищ в економіці країни. Було детально охарактеризовано структурні реформи та програми, які було реалізовано у 2002–2005 рр. в Україні за участю доповідача. У цей період, як зазначалося, було впроваджено казначейське виконання бюджету, знижено податкове навантаження на бізнес, підтримано розвиток агропромислового комплексу, запроваджено програму енергозбереження тощо.

Будучи одним з провідних керівників уряду, М.Я.Азаров розкрив логіку проведення реформ у 2002–2005 рр.

Присутнім, особливо студентам факультету менеджменту і маркетингу, майбутнім соціологам, думаю, було надзвичайно цікаво послухати людину, яка здійснювала керівництво економікою на рівні цілої держави. Розповідь М.Я.Азарова дуже наочно демонструвала, що керівництво такими великими економічними системами як держава є надзвичайно складною і тонкою справою. У такій справі не може бути чудодійних засобів. Тільки урахування величезної кількості факторів – як зовнішніх, так і внутрішніх, тенденцій розвитку світової економіки, усвідомлення об’єктивного становища країни у світі, у тому міжнародному поділі праці, що вже склався, дозволяє пропонувати і здійснювати такі заходи, які дійсно забезпечують сталий розвиток країни, її економічну незалежність.

М.Я.Азаров проаналізував економічний розвиток України у 2005 р., відзначив скорочення інвестицій в основний капітал у промисловості, в сільське господарство, падіння темпів зростання економіки. Він висловив свої міркування про причини цих негативних явищ, а також поділився думками щодо їх подолання та сформулював можливі заходи щодо створення довгострокових програм переходу до постіндустріальної економіки.

Вирішення складних завдань наближення нашої країни до європейського шляху розвитку неможливе без створення “економіки знань”. А у цьому важлива роль, за висловом доповідача, належить Київській політехніці.

Після завершення лекції М.Я.Азаров відповів на численні запитання слухачів.

Дата події