З КНР Україну та НТУУ “КПІ” пов’язує давня плідна співпраця. Багато китайських молодих людей отримали освіту в КПІ, а згодом посіли керівні посади у себе на батьківщині. Зокрема, міністром цивільної авіації став випускник КПІ Лю Цзян Фен – почесний доктор НТУУ “КПІ”.

Свого часу академіком НАН України М.З.Згуровським спільно з Лю Цзян Феном було висловлено ідею створення Китайсько-українського центру високих технологій. Ця ж тема обговорювалася й під час візиту в НТУУ “КПІ” ректора Чжецзянського університету Пань Юньхе. Восени 2003 року Надзвичайному і Повноважному Послу КНР в Україні було передано пропозиції НТУУ “КПІ” про створення Китайсько-українського центру високих технологій.

За підтримки Міносвіти КНР наприкінці 2005 року на базі Чжецзянського університету м. Ханчжоу (КНР) спільно з НТУУ “КПІ” було створено китайську частину Китайсько-українського центру високих технологій. З цієї нагоди до КНР було запрошено ректора НТУУ “КПІ” академіка НАН України М.З.Згуровського, який отримав повноваження від міністра освіти України С.М.Ніколаєнка представляти систему освіти і науки України.

Візит М.З.Згуровського до КНР відбувся 21-25 грудня, зокрема, 23 грудня пройшла церемонія офіційного відкриття Китайсько-українського центру високих технологій Чжецзянського університету та НТУУ “КПІ”. В урочистостях взяли участь Янг Фенг (заступник міністра освіти Китаю), Ян-Хуа Юан (директор китайської частини Центру високих технологій), Ігор Шклярук (перший секретар Посольства України в КНР), Віктор Танасійчук (консул України у м. Шанхай) та інші офіційні особи.

Згідно з домовленостями між Чжецзянським університетом та НТУУ “КПІ” на базі Центру передбачається співробітництво за такими напрямами: матеріалознавство (в т.ч. для електроніки), енергозбереження та енергетика, машинобудування, хімічне машинобудування, лазерна техніка та технології. Нині йде підготовка конкретних проектів згідно з цими напрямами, які після узгодження і затвердження будуть спільно розроблятися вченими двох університетів. Також передбачено кадрове супроводження спільних науково-технічних проектів з використанням освітянських структур університетів-партнерів. Значний внесок у реалізацію проекту Центру зробив колишній співробітник Посольства КНР в Україні, представник Міносвіти КНР Шень Цзе, нині заступник директора департаменту між¬народного співробітництва Чжецзянського університету.

Як повідомив начальник управління з міжнародних зв’язків НТУУ “КПІ” професор Б.А.Циганок, на черзі – створення української частини Китайсько-українського центру високих технологій на базі Технополісу “Київська політехніка”.

Директором української частини Центру та головою його експертної ради призначено проректора з міжнародних зв’язків НТУУ “КПІ” професора С.І.Сидоренка. Передбачається, що до складу експертної ради ввійдуть провідні фахівці за напрямами співпраці.

Враховуючи зацікавленість китайської сторони та готовність української сторони до співпраці, можна розраховувати на успішну реалізацію спільного проекту – Китайсько-українського центру високих технологій Чжецзянського університету та НТУУ “КПІ”.

Дата події