25 жовтня в нашому університеті відбувся семінар, присвячений сучасним тенденціям графічного (візуального) програмування. Відкрив семінар перший проректор НТУУ “КПІ”, член-кореспондент НАН України Ю.І. Якименко. У вітальному виступі були позначені перспективи розвитку технологій графічного програмування LabVIEW для цілей освітнього процесу.

Головною подією першої частини семінару була доповідь координатора освітніх програм фірми «National Instruments» Погоса Сепояна (Росія), який розповів про технології, що використовуються в освіті, про досягнення у цій галузі та нові проекти, зробив огляд нових версій програмних продуктів фірми, розглянув нові функціональні особливості нової версії LabVIEW 8.

Друга частина семінару була присвячена технологічним рішенням у галузі промисловості, де представники різних компаній розповідали про свій досвід впровадження LabVIEW у своїй освітній програмі.

Доцент С.Притчин із Кременчуцького інституту нових технологій розповів про застосування апаратних засобів фірми та програмного пакету LabView у промисловій технології вирощування кремнієвих кристалів. Прилад, що обслуговує цей процес, було автоматизовано за допомогою потужної системи, яка розроблялася на LabView. Студенти, які навчаються за такою програмою, ведуть розробку та впроваджують свої програми в технологічний процес.

Олександр Поляков, фахівець компанії “Котрікс”, який спеціалізується на розробці програм на LabView у нафтогазовій промисловості, продемонстрував особливості роботи із послідовною передачею даних (стандарт зв'язку RS-232) у стандартних компонентах по роботі з компортом (VISA).

Було також представлено доповідь Івана Чопа (ООО “Рабіца”) про вико­ристання SCADA-модуля LabVIEW (Datalogging Supervisory Control) у системі контролю за технологічним процесом виробництва цукру. Таким чином, LabView не тільки ідеально пристосована для написання програм для отримання та обробки даних із пристроїв вводу-виводу, але є також потужним інструментом для розробки та проектування програмних продуктів для застосування у різних галузях промисловості.

В ході семінару пройшли корисні дискусії, відбувся обмін досвідом.

Компанія Холіт Дейта Системс висловлює щиру подяку всім учасникам семінару та бажає успіхів у подальшому вивчені та використані LabVIEW.

С.Гулько, керівник відділу програмного забезпечення, А.Л.Федоренко, інженер-програміст