Велике скупчення людей на невеликій території вимагає дотримання певних правил співіснування. Та скільки існує світ, знаходяться індивіди, які діють всупереч загальноприйнятим вимогам і законам.

У студентському загалі – освіченому і високоморальному – теж трапляються негарні вчинки і правопорушення. Заступник проректора з військової та спортивної освіти Віктор Данилович Тетерятник і за посадою, і за багаторічною військовою звичкою до порядку й чіткого виконання наказів, і просто за покликом душі наставника, який навчив і виховав не одне покоління молоді, опікується забезпеченням громадського правопорядку на території НТУУ “КПІ”. Він охоче відповів на запитання кореспондента “КП”.

– Вікторе Даниловичу, що Ви вважаєте першочерговим у забезпеченні порядку в університеті?

– Дякую за надану можливість через газету поінформувати політехніків про заходи щодо поліпшення безпеки студентів, які передбачається реалізувати найближчим часом. Головне, на мою думку, забезпечити надійний пропускний режим в гуртожитках та навчальних корпусах за допомогою технічних засобів. За прикладом інших ВНЗ ефективно було б облаштувати входи спецтурнікетами, які “розпізнавали б своїх” за штрих-кодом на студентських квитках. Таку систему контролює комп'ютер, тож оперативно блокуються картки відвідувачів, які вже не є студентами університету.

В ідеалі, за відповідного фінансування та виконання організаційних робіт, добре було б виготовити для студентів та співробітників перепустки з вмонтованим мікрочипом – ефективно і надійно. Тоді дійсно можна було б сказати: “Чужі тут не ходять”. А менше візитерів – менше проблем.

– Не належу до скептиків, але важко уявити сотні студентів, які за 10-15 хвилин перерви цивілізовано проходять
через турнікети. Та й корпусів у нас не один десяток, а кількість виходів, приміром, у сьомому корпусі і полічити не берусь. Непросту справу Ви задумали.

– Було б просто, давно реалізували б.

А як зараз контролюються входи в гуртожитки?

– У семи гуртожитках – №№ 1, 3, 6, 10, 15, 18, 19 (трохи раніше) та 20 – на вході встановили відеокамери, у планах – організувати відеоспостереження по всій території студмістечка.

– Політехніки вже звикли до патрульних нарядів на території університету. Хто забезпечує патрульну службу?

– На території НТУУ “КПІ” дотримання правопорядку забезпечується за рахунок функціонування 3-го територіального відділу міліції Солом'янського району. Там несуть службу 11 офіцерів та 11 сержантів ППС (патрульно-постової служби). Воєнізована охорона університету забезпечує охорону важливих об'єктів, НТБ, ВІ тощо. Є підрозділ швидкого реагування на спрацювання охоронної сигналізації в приміщеннях. Добре зарекомендувала себе служба безпеки університету (36 осіб, керівник М.Ю.Бровченко): вони і патрулюють територію, і реагують на виклики, зокрема, термінові зі студмістечка.

Чи є нині “охоронці” на громадських засадах?

– Так, днями підписано наказ про створення в університеті пункту охорони громадського порядку (начальник – М.В.Трихліб) та відділень охорони порядку на факультетах (на громадських засадах). Передбачається, що 1-2% від студентського загалу (а це понад 500 осіб) позмінно патрулюватимуть територію та допомагатимуть забезпечувати правопорядок у корпусах і гуртожитках.

З вісімнадцятої до першої ночі чергові групи у складі 1 співробітника міліції, 1-2 співробітників СБ та двох студентів патрулюватимуть територію, умовно поділену на чотири ділянки: парк, студмістечко, вул. Політехнічна, територія за трамвайною колією. По двоє студентів чергуватимуть у гуртожитках у вечірній час (до 23-ї), коли особливо пожвавлюється рух, допомагатимуть забезпечувати пропускний режим та порядок на поверхах. Також по двоє студенти чергуватимуть ввечері у навчальних корпусах (до 19-21 години). Сподіваюсь, спільними зусиллями вдасться навести лад у нашому спільному домі.

– Студенти цікавляться можливою майбутньою реорганізацією торгових точок та розважальних закладів на території університету. Що Вам про це відомо?

– Ректорат університету вийшов з ініціативою про заборону торгівлі пивом на території університету та алкогольними напоями на прилеглій території.

– Нещодавно відбулася зустріч керівників правоохоронних органів району з першокурсниками університету. З якою метою?

– Це була зустріч представників ректорату, студентських громадських організацій та організацій студентського самоврядування університету зі студентами першого курсу, які мешкають в гуртожитках. Було запрошено начальника Солом'янського районного управління внутрішніх справ полковника Артура Хореновича Манасяна та начальника 3-го територіального відділення міліції Солом'янського району майора Володимира Івановича Стрижка, які навели приклади правопорушень, скоєних останнім часом, та їх аналіз, а також поінформували першокурсників про вимоги щодо дотримання громадського правопорядку, надали відповідні рекомендації та довідкову інформацію.

– І насамкінець Ваші побажання студентам.

– Ми нація, яка не вчиться на чужих помилках, набиваємо власні гулі і наступаємо на ті самі граблі. Але пам'ятайте, що будь-який протиправний вчинок чи проступок не залишиться поза увагою правоохоронних органів і винуватцям доведеться нести відповідальність, можливо, навіть розпрощатися зі студентським квитком.

Любі друзі, ще і ще раз наголошую: ви прийшли до університету саме навчатися, тож не шукайте пригод на власну і наші голови. Хай студентські роки запам'ятаються світлими, барвистими і насиченими радісними подіями. А ми всіляко цьому сприятимемо. Щасти вам.

Спасибі за детальну розповідь та добре напутнє слово. Успіхів Вам.

Спілкувалася Н.Вдовенко