На початку першого в поточному навчальному році засідання Вченої ради ректор університету академік НАН України М.З.Згуровський побажав членам Вченої ради подальших творчих успіхів, міцного здоров'я та привітав із ювілейними днями народження професорів В.О.Румбешту, В.І.Правду, В.П.Чвірука, А.Е.Розенплентера. Останньому було вручено Почесну відзнаку Вченої ради.

Грамоти з подякою від імені міністра освіти і науки України С.М.Ніколаєнка було вручено професорам М.М.Кухарчуку, В.В.Пілінському, В.Я.Данілову, Л.Д.Писаренку, доценту М.В.Родіоновій.

Привітання студентів нашого університету, переможців олімпіад різних рівнів було розпочато виступом представника Президента України В.Г.Лукомського, який поздоровив з визначними перемогами на міжнародних олімпіадах студента ФТІ Олександра Рибака й від імені Президента України вручив йому іменного годинника.

За високі досягнення в навчанні та внесок у піднесення авторитету університету великій групі студентів було вручено диплом Вченої ради НТУУ “КПІ”.

Кубок Держкомітету з питань фізичної культури і спорту за підтримку спортивної аеробіки було вручено ректору університету М.З.Згуровському.

Порядок денний розпочався науково-методичною доповіддю професора А.І.Петренка, присвяченою шляхам підвищення творчої компоненти в навчанні.

У доповіді розглядалися шляхи пошуку нових рішень при створенні інновацій, розв'язанні творчих завдань. Створенню необхідних умов для творчого розвитку наших студентів сприятиме, як було вирішено при розгляді даного питання, комісія, до складу якої увійшли професори А.І.Петренко, О.Г.Юрченко, Ю.Ф.Зіньковський.

За доповіддю першого проректора члена-кореспондента НАН України Ю.І. Якименка було заслухано та обговорено підсумки прийому студентів на перший курс.

При обговоренні цього питання ректор університету звернув увагу присутніх на зміни в політиці плану прийому. Як було зауважено і пояснено Михайлом Захаровичем, розширення контингенту студентів зараз не є перспективним. Зменшення контингенту суттєво не впливатиме на фінансування
університету, але це можливо за умови підвищення якості підготовки і творчої компоненти у навчанні, підсиленні індивідуальної роботи зі студентами.

Про роботу навчального напрямку та підсумки літньої екзаменаційної сесії 2004/2005 навч. року доповідав проректор з науково-педагогічної роботи (навчально-виховна робота) доцент Г.Б. Варламов.

Докладну інформацію з цього приводу, представлену на розгляд Вченої ради, було вирішено опублікувати окремо. Серед наведених статистичних даних зазначалося, що за наслідками сесії поточного семестру було відраховано 1496 студентів, які не виконали навчального плану, що становить близько 15% контингенту. До того ж, за результатами опитування, близько 20% студентів не планують працювати за фахом. Ці показники, як зауважив ректор університету, а також певна кількість правопорушників і таких студентів, що намагаються вчитись за хабарі, є негативом для КПІ і спонукають до проведення певних заходів, спрямованих на підвищення якості навчання.

У плані здійснення державної політики інноваційного розвитку України важливим є початок діяльності технополісу “Київська політехніка”, про мету створення та основні завдання якого доповідав заступник проректора з виховної роботи В.А. Барбаш. Йшлося про створення умов або середовища, що поєднає інтереси науковців КПІ (з їх розробками у сфері високих технологій) із зацікавленими підприємцями, компаніями-партнерами, бізнес-інкубатором. Участь у цій справі повинні брати всі підрозділи університету. Було вирішено створити орган управління технополісом “Київська політехніка” як структурний підрозділ НТУУ “КПІ”, затвердити президентом технополісу “Київська політехніка” ректора НТУУ “КПІ” М.З.Згуровського, запропонувати керівникам підрозділів університету до
30 вересня 2005 р. подати до департаменту науки та інноватики пропозиції щодо інноваційних проектів, які можуть бути реалізовані в рамках Технополісу “Київська політехніка”, та кандидатури до дорадчих органів технополісу.

Вчена рада висунула на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки комплекс підручників “Схемотехніка електронних систем”.

Наприкінці було розглянуто та вирішено конкурсні справи.

Ю. Москаленко

Дата події