14 липня 2005 року в нашому університеті відбулися урочистості з нагоди випуску фахівців для зарубіжних країн. Цього разу дипломи про закінчення навчання в НТУУ “КПІ” отримали громадяни 20 країн світу, в тому числі: 83 магістри, 4 спеціалісти та 186 бакалаврів.

Навчання іноземних громадян у Київській політехніці розпочалося з дня її заснування – з вересня 1898 року. За минулі роки було підготовлено близько 6500 висококваліфікованих спеціалістів, які працюють у 112 країнах. Багато з них стали відомими фахівцями в галузі освіти, науки і техніки, бізнесу і політики тощо. Так, випускник КПІ 1956 р. Почесний доктор НТУУ “КПІ” з 2000 року Лю Цзеньфен протягом багатьох останніх років був міністром цивільної авіації Китаю, глава провінції Хай-Нань КНР Лю Сюкоу – закінчив КПІ у 1959 році. Випускник КПІ 1973 року Янош Кішфалві був Надзвичайним і Повноважним Послом Угорської Республіки в Україні до травня 2003 року.

В останні роки НТУУ “КПІ” проведено низку заходів щодо вдосконалення організації набору іноземців для навчання в університеті: поширено рекламно-інформаційну діяльність з рядом фірм (“Аспирасі Саджаті” (Малайзія), “Петров'єтнам” (В'єтнам), “Перс поліс” (Іран), “Медінвест ЛТД” (Індія), “Данзеда (КНР) та ін.), підписані угоди про підбір і направлення громадян своїх країн на навчання на підготовчому відділенні НТУУ “КПІ” з подальшим навчанням на основних факультетах університету.

НТУУ “КПІ” плідно співпрацює з освітянськими структурами Туреччини. Після ознайомлення з програмами та організацією навчання в НТУУ “КПІ” Рада вищої освіти Турецької Республіки в 2002 р. внесла Київську політехніку до Генерального каталогу ВНЗ Турції, що є визнанням дипломів НТУУ “КПІ” в цій країні. З 2003 року ця державна агенція взяла на себе підбір молоді Туреччини для навчання на підготовчому відділенні НТУУ “КПІ”. У 2004 вона направила 187 юнаків та дівчат.

Усе це дало можливість за три роки майже вдвічі збільшити контингент іноземних студентів – до 1715 осіб у 2005 р. проти 950 у 2002 р.

Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні пан Алі Більге ДжанкорельВ урочистій церемонії вручення дипломів брав участь Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні пан Алі Більге Джанкорель, представники посольств держав, громадяни яких стали випускниками КПІ, земляцтв іноземних студентів у Києві, громадськості нашого міста.

Кореспондент “КП” Майя Заховайко поспілкувалась із деякими випускниками-іноземцями про враження від навчання в “КПІ” та перебування в Україні.

Лелум Манамперуме (Шрі-Ланка), ХТФ:

Приїхавши в Україну, я, звичайно, не знав вашої мови. Спочатку було дуже важко у спілкуванні і навчанні, адже я був єдиним студентом-іноземцем у групі на своєму факультеті. На першому курсі найбільше запам'яталися лабораторні роботи з хімії, а також, звичайно, перші екзамени. Сподіваюсь працювати у себе на батьківщині за спеціальністю, яку отримав в НТУУ “КПІ”.

Віда Мухаммаді (Ісламська Республіка Іран), ІФФ:

В НТУУ “КПІ” я вступала одразу на 5 курс, вже маючи диплом бакалавра, який я отримала в Ірані. Я вчилася в одній групі з українцями. Перші 2 місяці були серйозні проблеми з розумінням того, про що йдеться на лекції, особливо, якщо викладач говорив швидко. На іспитах мало хто зважав на те, що я іноземка, готувалася як всі. Довелося дуже багато попрацювати самостійно як над опануванням вашої мови, так і над отриманням знань. База є, диплом також є. Не знаю, чи вдасться працювати за спеціальністю, але хотілося б.

Ріад А.М.А. Сархан (Йорданія), ФПМ:

Хочу сказати, що потрапивши до України, я ніби народився вдруге, адже тут зовсім інша культура, традиції, народ. Я вчився в НТУУ “КПІ” 6 років і можу відмітити, що з кожним роком система освіти тут покращується. Планую вступити в аспірантуру і вчитися тут ще 4 роки.

Чжао Шенбо (Китайська Народна Республіка), ІХФ:

Диплом бакалавра я отримав на факультеті інформаційної та обчислювальної техніки, а в магістратуру
вступив на інженерно-хімічний факультет. Тепер вже більш-менш володію мовою, а на першому курсі було дуже важко її вчити. Зараз працюю в китайській компанії з телекомунікацій. Якщо буде можливість, то залишусь жити і працювати в Україні. Тут дуже гарна природа і чисте повітря.

Інф. “КП” Фото О.І. Супруна

Дата події