У залі засідань Вченої ради КПІ ім. Ігоря Сікорського 24 січня відбулась непересічна мистецька подія. У програмі заходів з відзначення 100-річчя національної злуки "Благословенна соборність України" гостями університету стали учасники Клубу "Співуча родина" міського Будинку вчителя. Цей клуб із багаторічною історією та глибокими традиціями у своїй діяльності об'єднує професіоналів і аматорів, залучає колективи, ансамблі й солістів, проводить авторські та літературно-музичні вечори. Цікавими й пізнавальними заходами охоплюються фахівці різних галузей, студентська молодь, школярі. Неодноразово участь у програмах клубу брала хорова капела КПІ. Головна мета таких щорічних зустрічей – сприяння знайомству співвітчизників зі скарбами національної культурної спадщини і шедеврами світової музичної культури. Організатори прагнуть втілювати задуми й діяння в царині культури, які на початку ХХ століття визначили собі за мету видатні діячі Українського відродження.

Отож 24 січня присутнім у залі було запропоновано різдвяну хорову програму під назвою "У промінні Віфлеємської зірки". Уже в тринадцяте її вела музикознавець, лауреат премії ім. М.Лисенка доктор філософії (з мистецтва) Валентина Кузик. Як і в попередні роки, звучали колядки і щедрівки, різдвяні пісні різних народів світу, церковна музика, обробки видатних українських майстрів – Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Миколи Лисенка, Левка Ревуцького та зразки світової хорової музики різних епох і стилів.

У концертній програмі взяли участь:

• Ансамбль бандуристів "Веселка" Київської дитячої школи мистецтв № 8. Керівник – Людмила Твердохліб;
  • Квінтет "Родинний" у складі Марії Герасименко-Голоти і чотирьох її синів;
  • заслужена артистка України Руслана Лоцман;
  • Хор "Гармонія" учнів старших класів Київської дитячої школи мистецтв № 8. Керівник – Ганна Стоянова;
  • Чоловічий ансамбль "Фавор" церкви св. Василія Великого. Художній керівник – Роман Будзяк;
  • Парафіяльний польський хор костьолу св. Олександра в місті Києві. Регент – Кристина Чуприна;
  • Хор Патріаршого собору Воскресіння Христового греко-католицької церкви в Києві. Регент – Роман Рудницький;
  • Зразковий художній колектив – Театр пісні "Ладоньки" Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва. Художній керівник – кандидат педагогічних наук Світлана Садовенко;
  • Народна хорова капела "Дніпро" Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Художній керівник і диригент – Ірина Душейко.

Слухачі, які заповнили аудиторію, отримали істинне естетичне задоволення від спілкування з розмаїтим мистецтвом, динамічним дійством, в якому поєдналися представники різних поколінь, одвічні традиції та молода енергія. На завершення учасники разом заспівали Козацьке многоліття на слова М. Вороного "За Україну" і молитву "Боже Великий, Єдиний" М. Лисенка на слова О. Кониського, а також щиро подякували ректорату й профкому співробітників КПІ ім. Ігоря Сікорського за гостинність і надану можливість провести цей захід у приміщенні вишу, бо через ремонт Будинку вчителя щоразу змушені шукати пристановища.

Сергій Цушко, випускник КПІ 1969 року, багаторічний учасник хорової капели КПІ