22 січня наша держава відзначає День Соборності України.

Споконвічна мрія українського народу відродити власну соборну, неподільну і незалежну державу має глибоке історичне коріння. У цей день виповнюється сто років проголошення IV Універсалом Української Центральної Ради незалежності. Вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в одну державу.

На жаль, брак національної єдності, містечковість інтересів керманичів призвели на початку ХХ ст. до втрати державності. Країна пройшла нелегкий шлях до її відродження. Мільйони життів українців забрали голодомори, репресії, Друга світова війна.

Понад 25 років ми проживаємо у визнаній світом самостійній і незалежній державі, але уроки історії мають нагадувати нам, що національна єдність є не тільки базовою цінністю, а й обов’язковою передумовою спротиву зовнішній агресії.

Нині українські патріоти відстоюють не лише незалежність, а й соборність України.

Ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв-політехніків:

Сергія Бондарева – студента факультету інформатики та обчислювальної техніки (Герой України посмертно);

Павла Мазуренка – випускника радіотехнічного факультету (Герой України посмертно);

Юрія Поправка – студента факультету соціології і права (Герой України посмертно);

Максима Шаповала – випускника Військового інституту КПІ (Герой України посмертно);

Олександра Петрищука – випускника Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ (кавалер ордену Богдана Хмельницького ІІІ ступеня посмертно);

Ігоря Шевченка – випускника Військового інституту телекомунікацій та інформатизації КПІ (кавалер ордену “За мужність” ІІІ ступеня посмертно);

Владислава Дюсова – студента факультету соціології і права (кавалер ордену “За мужність” ІІІ ступеня посмертно);

Андрія Єременка – наукового співробітника факультету електроніки;

Юрія Артюха – студента Механіко-машинобудівного інституту;

Вадима Жебрила – студента зварювального факультету;

Олександра Кондратюка – студента факультету біотехнології та біотехніки;

Володимира Кочеткова-Сукача – випускника Механіко-машинобудівного інституту;

Михайла Федоренка – співробітника господарського відділу.

Вічна пам’ять воїнам, які віддали своє життя у боротьбі за мирне майбутнє України!

Молоде покоління має зростати на прикладах прадідів, дідів, батьків, своїх ровесників. Саме вони мають прийняти відповідальність за свою батьківщину і вже сьогодні замислитись, яку Україну вони передадуть своїм нащадкам.

Ректорат, профспілки, Рада ветеранів