11–14 жовтня 2016 року в Міжнародному виставковому центрі пройшла XIII Міжнародна спеціалізована виставка "Зброя та безпека – 2016". На її відкритті були присутні секретар РНБО Олександр Турчинов, міністр оборони Степан Полторак, міністр МВС Арсен Аваков, голова Генштабу Віктор Муженко, міністр національної оборони Республіки Румунія Міхней Моток та інші поважні гості.

Виставка "Зброя та безпека" стала демонстрацією потужності і потенційних можливостей національної оборони України, інструментом для насичення внутрішнього ринку товарами світового рівня, нарощування експортного потенціалу вітчизняного ОПК, а також платформою для становлення оборонної промисловості як реального сектора економіки.

Експонати виставки продемонстрували досягнення підприємств і розробки вищих навчальних закладів України, приклади впровадження нових технологій і зразків техніки військового призначення для різних сфер оборони та безпеки, а також кращі досягнення науки і техніки у цій сфері, які необхідні для інноваційного розвитку, обороноздатності та економіки України.

Велику зацікавленість відвідувачів виставки викликала експозиція Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського", на якій були представлені такі наукові розробки, як університетський наносупутник (Борис Рассамакін, ТЕФ), переносна система очищення води "СОВА" (Тарас Нижник, ХТФ ), композитна броня та технологія отримання виробів із армованих керамічних композитів триботехнічного та інструментального призначення, створена вченими ІФФ (група дослідників під керівництвом декана ІФФ члена-кореспондента НАН України Петра Лободи), мобільний дистанційно керований комплекс на основі верстата-робота для обробки небезпечних об'єктів у польових умовах (завідувач кафедри ММІ Василь Струтинський), військовий вторинний еталон електричної напруги в діапазоні напруг від 0,1 В до 1000 В змінного струму в діапазоні частот від 10 Гц до 30 Мгц (Юліан Туз і Марина Добролюбова, ФАКС), порошок наповнювача, виготовлений методом відцентрованого розпилення, лопатка газотурбінного двигуна з виправленими дефектами без захисного покриття, заготовка електрогідравлічного клапана для авіаційної техніки (Віктор Квасницький, ЗФ). На виставці було отримано пропозиції стосовно обміну досвідом та налагодження комерційних відносин.

Також на території Міжнародного виставкового центру в рамках проведення Міністерством освіти і науки України інформаційно-комунікативного заходу "Наука: безпека країни та розвиток військово-промислового комплексу" відбулася загальна дискусійна панель, на якій представники провідних технічних університетів України обговорили питання перспективних напрямів розвитку технологій та техніки військового призначення, інструментів державної підтримки підприємств ОПК України, впровадження нових технологій у різних сферах оборони та безпеки. Зокрема, виступ проректора з наукової роботи НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" академіка НАН України Михайла Ільченка було присвячено діяльності інноваційно-виробничого об'єднання "Київська політехніка" у сфері національної безпеки та оборони України.

За результатами заходу схвалено рекомендації Уряду щодо розвитку і підвищення науково-технічного та технологічного потенціалу оборонної промисловості України, а також випущено збірник статей в електронному вигляді.

Валерій Барбаш, заступник проректора з наукової роботи

Дата події