Спільним науковим дослідженням з Японією та в Японії було присвячено японсько-український семінар, який відбувся в НТУУ «КПІ» 23 вересня.

Японську сторону представляла делегація, очолювана Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Шигекі Сумі. До її складу також входили директор департаменту науково-технічної політики Міністерства освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії (MEXT) Хіротака Ямада, директор відділу Японського товариства сприяння науці (JSPS) у м. Бонн д-р Кейічі Кодайра, директор та професор Інституту радіоактивності навколишнього середовища Фукусімського університету д-р Кейджі Намба, професор кафедри технологій нанобачення Вищої школи науки та технології Шідзуоцького університету д-р Тору Аокі, науковці, співробітники Посольства Японії в Україні та інші.

З боку України в семінарі брали участь заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха, ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, заступник проректора з міжнародних зв’язків Євген Поліщук. І, звісно, представники цілої низки вищих навчальних закладів і наукових установ з більшості регіонів України та науковці, співробітники й студенти КПІ.

З привітаннями до учасників семінару звернулися Михайло Згуровський, Шигекі Сумі, Максим Стріха. Вони окреслили перспективи українсько-японського співробітництва та визначили основні теми в роботі семінару.

Першу сесію було присвячено прикладам японсько-української дослідницької співпраці. Директор департаменту Хіротака Ямада поінформував про політику Міністерства освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії в галузі науки та технологій; виступ д-ра Кейджі Намба стосувався співробітництва експертів Чорнобиля й Фокусіми з відновлення територій сільськогосподарського призначення; інформація д-ра Тору Аокі належала до галузі електротехніки та електроніки, він розповів про вимірювальні системи для визначення радіоактивного випромінювання; д-р Норіюкі Куріта, професор Тойохасівського технічного університету поділився результатами спільних досліджень у галузі біоінформатики. Катерина Зеленська, учасниця стипендіальної програми MEXT, розповіла про досвід проведення досліджень в Японії та можливості отримання наукової стипендії; Віолетта Удовік, співробітниця корпорації Mitsubishi, учасниця стипендіальної програми MEXT, також зупинилася на можливостях отримання стипендій для стажування та проведення спільних наукових досліджень в Японії; Сергій Маулік, радник голови Національної науково-технологічної асоціації України, зупинився на питаннях підтримки пріоритетних напрямів українсько-японської співпраці, зокрема у сфері транспорту, енергетики, органічного землеробства.

Друга сесія семінару стосувалася конкретних програм мобільності для українських та японських науковців. Д-р Кейічі Кодайра поінформував про можливості співпраці між університетами, групами науковців, окремими професорами за програмами Японського товариства сприяння науці. Пан Хідеюкі Танжі, перший секретар з питань культури та інформації Посольства Японії в Україні, зупинився на японських урядових стипендіях; а пані Фумі Сугімото, співробітниця відділу міжнародного співробітництва та міжнародної науково-технічної діяльності департаменту науково-технічної політики MEXT, розповіла про можливості для досліджень в/спільно з Японією за програмами MEXT.

На фото: учасників семінару вітає Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шигекі Сумі

[23.09.2016 | 13.00-17.00] Cпільний українсько-японський семінар "Дослідження з Японією та в Японії"

23 вересня 2016 року Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством освіти, культури, науки і техніки Японії, з Посольством Японії в Україні та із Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" проводить спільний українсько-японський семінар "Дослідження з Японією та в Японії" (Japan-Ukraine Seminar on Science and Technology Cooperation ''Research with/in Japan").

На семінарі запланована презентація стипендіальних програм підтримки наукових стажувань в Японії за програмою JSPS (Japan Society for the Promotion of Science), програм співробітництва та обміну науковцями України та Японії, обговорення перспектив подальшого двостороннього науково-технічного співробітництва України і Японії.

Семінар проводиться англійською мовою на базі КПІ ім. Ігоря Сікорського (Велика фізична аудиторія, корпус №1, з 13-00 до 17-00).

Запрошуємо вчених, аспірантів, магістрантів і студентів, зацікавлених у науковій співпраці з Японією, до участі в семінарі.

Дата події