Лекція про історію компанії «Boeing» у рамках освітньої програми для студенів «Авіація від А до Я» відбулася 22 вересня в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Присвячено її було століттю компанії.

Прочитав її для студентів Механіко-машинобудівного інституту та факультету авіаційних і космічних систем університету директор з ресурсів та інженерно-технічного розвитку конструкторського центру «Boeing» Михайло Савченко.

Нині «Boeing» є однією з найбільших у світі аерокосмічних корпорацій з ринковою капіталізацією понад $80 млрд. і штатом у більш як 165 тисяч співробітників, які працюють у 65 країнах світу. Корпорація «Boeing» є провідним виробником цивільних і військових повітряних суден, а також оборонних, космічних систем і систем безпеки. Вона співпрацює з урядами США і дружніх держав, а також з авіакомпаніями більш як 150 країн.

Та починалося все з першого польоту одного з двох гідропланів «B&W», побудованих Вільямом Боїнгом за допомогою військово-морського інженера Джорджа Конрада Вестервельта в червні 1916 року в Сіетлі. Вже за місяць, 15 липня, була зареєстрована компанія «Пасіфік Аеро Продактс Компані» (англ. «The Pacific Aero Products Company») з виробництва літаків, яка 9 травня 1917 року була перейменована в «Boeing Airplane Company».

Історія «Боїнга» – це історія успіху. Як практично будь-який успіх, він став наслідком сміливих пошуків, експериментів і наполегливої праці. Причому не лише засновників компанії, але й тисяч людей, які стали єдиною командою, здатною працювати на результат. Про шлях від перших, ще дерев’яних, біпланів компанії «Boeing» до надсучасних пасажирських літаків, лінійку яких увінчує «Boeing-787» – славнозвісний «Dreamliner», тобто «Лайнер мрії», а також про деякі перспективні проекти компанії в сфері цивільної авіації розповідав лектор. Свою розповідь він супроводжував показом кількох відеороликів, у яких було продемонстровано не лише продукцію компанії, але й роботу складального цеху, де на очах глядачів народжувалися нові повітряні гіганти.

Насамкінець, Михайло Савченко відповів на запитання студентів. Одним із перших, до речі, було запитання, чи можуть київські студенти-політехніки потрапити на стажування до українського представництва компанії. З огляду на те, що представництво це нині стрімко розвивається й у партнерстві з компанією «Прогрестех-Україна» активно співпрацює з університетом, відповідь була позитивною.

Дата події