Футуристичні прогнози щоразу обіцяють нам неймовірні винаходи, які видаються хоч і можливим, однак поки що далеким майбутнім. А ось учасники відкритої дискусії "Як підготуватися до фантастичного майбутнього" стверджують: майбутнє вже настало. До розмови про прийдешнє для України й українців було запрошено Ярослава Кологривого, генерального директора Наукового парку "Київська політехніка", у рамках дискусії, організованої Next Generation Business School та культурно-освітнім центром America House.

Під час зустрічі спікери розглянули різноманітні аспекти майбутнього України – виховання, ціннісні орієнтири, освіта, але найбільше йшлося про світовий технологічний прогрес. Уже багато сказано про те, що українська наука здатна вивести країну на один рівень з провідними технологічно розвинутими державами, але поки що цей ривок стримується через низку причин. Одну з них уже успішно долає Київська політехніка у форматі Стартап Школи "Sikorsky Challenge" – підвищує вміння винахідників просувати свої розробки. У сучасному світі, стверджували учасники дискусії, інновація як ідея цінується не дуже високо, її вартість значно зростає, коли створено економічне підґрунтя виробництва. На прикладах стартапів студентів КПІ Ярослав Кологривов підтвердив, що вже можна спостерігати розподілення ролей "інженера" та "продавця" ідеї у команді, при цьому "продавцеві" доводиться багато попрацювати, щоб заслужити повагу винахідника.

Місця продукування інновацій розміщені у світі нерівномірно, отож і майбутнє стає реальністю на планеті в різний час, а технології часто випереджають наше розуміння. У цьому аспекті Ярослав Кологривов зазначив, що студентство – саме той пласт, який ліпше за всіх готовий сприймати зміни і рухатися вперед. Молоді люди часто не знають минулого і починають мислити категоріями майбутнього, вони сповнені драйву і не бояться помилок, не бояться створювати щось нове.

Спікери дискусії не раз стверджували, що Україну чекає успішне наукове майбутнє, тож дуже важливо, що саме наш університет прокладає цей шлях. Одна зі слухачок дискусії у своєму запитанні до експертів відмітила високий рівень знань, яких набула, навчаючись у КПІ. Тож дуже сподіваюся, що автор реальних марсіанських хронік летітиме на червону планету в ракеті, позначеній написом "Made in NTUU "KPI".

Валерія Касянчук, аспірантка ВПІ

Дата події