22 грудня НТУУ «КПІ» та ТОВ «Астеліт», яке спеціалізується на наданні послуг мобільного зв’язку під торговою маркою «life:)», уклали Меморандум про співпрацю.

Від імені НТУУ «КПІ» Меморандум підписали ректор академік НАН України Михайло Згуровський та проректор з наукової роботи, директор Інституту телекомунікаційних систем НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Ільченко. Від імені ТОВ «Астеліт» – головний виконавчий директор компанії Бурак Ерсой та її головний фінансовий директор Ердал Яйла.

Цей документ визначає основні напрями, за якими мають намір співпрацювати університет і компанія «Астеліт», а метою його укладення є налагодження відносин та створення належних умов для забезпечення високого рівня професійної підготовки студентів (насамперед, звісно, у сфері телекомунікацій), а також організації виховної, наукової і науково-технічної, інформаційної діяльності тощо. Причому це не просто декларування намірів: у другій і третій статтях Меморандуму записано, що в КПІ організуються два кабінети-лабораторії – «life:) lab». Працюватимуть вони на базі Інституту телекомунікаційних систем. В одній з цих лабораторій буде представлено зразки сучасного телекомунікаційного обладнання, інша буде пристосована для віддаленої роботи студентів з цим обладнанням. Компанія вже почала його встановлювати, а впродовж наступного року вона надаватиме університету допомогу в його експлуатації. При цьому університет не лише використовуватиме його в навчальному процесі, але й має сприяти реалізації за його допомогою різноманітних освітніх проектів, а також забезпечувати їх інформаційну підтримку.

Підписання цього Меморандуму, як зауважив під час його обговорення Михайло Згуровський, створює лише загальні рамки співпраці. Її напрями, умови і завдання можуть бути деталізованими в залежності від конкретних проектів. Тим більше, що простір для співпраці компанії, що є одним з лідерів на вітчизняному ринку телекомунікацій, та університету, який є лідером в галузі вітчизняної вищої освіти, величезний. Вона може розвиватися не лише у сфері підготовки висококваліфікованих кадрів, у чому нині надзвичайно зацікавлена телекомунікаційна галузь і, зокрема, компанія «Астеліт», але й у науково-технічній сфері; у залученні компанії до участі в реалізації масштабних університетських проектів (наприклад проекту «Smart Campus») або фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge» тощо.

Дата події