Дипломи Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії, сертифікати державного зразка про проходження професійної перепідготовки в КПІ та сертифікати міжнародного зразка Центру ресурсоефективного та чистого виробництва від імені міжнародної організації UNIDO про проходження професійної перепідготовки, що проводилася в рамках проекту «Професійна перепідготовка військовослужбовців Збройних Сил України, звільнених у запас та членів їх сімей» (проект «Україна-Норвегія»), отримали 17 грудня 30 слухачів.

В урочистій обстановці ці документи вручили їм Надзвичайний і Повноважноий Посол Королівства Норвегія в Україні Йон Ельведал Фредріксен, проректор НТУУ «КПІ» з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко та президент Міжнародного фонду соціальної адаптації(МФСА) Володимир Рубцов.

Міжнародний проект «Україна-Норвегія» фінансується Королівством Норвегія і має на меті сприяння соціальній адаптації офіцерів, які звільняються в запас, а також членів їх сімей. Організатором виконання проекту в Україні є МФСА, а виконавцями проекту – університети, підприємства та громадські організації ветеранів Збройних сил України.

Церемонія проходила в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» невипадково, адже проект реалізується на базі його Інституту післядипломної освіти. Його організатором є Міжнародний фонд соціальної адаптації (МФСА), а сприяння та підтримку за своїм напрямом забезпечує «Центр ресурсоефективного та чистого виробництва» (ЦРЕЧВ).

Президент МФСА Володимир Рубцов розповів учасникам церемонії про завдання, попередні результати та перспективи проекту «Україна-Норвегія» і, зокрема, повідомив, що цієї осені в проекті задіяні 12 українських університетів, які проводять перепідготовку за різними напрямами. Тож цими днями документи про проходження професійної перепідготовки за різними спеціальностями отримують майже 1000 колишніх військовослужбовців і членів їх сімей.

В КПІ здобути спеціальність «Ресурсоенергоефективні технології» допомогав звільненим у запас офіцерам і членам їх сімей «Центр ресурсоефективного та чистого виробництва» (ЦРЕЧВ). Лекції та тренінги з основ електротехніки, теплотехніки, екологічної безпеки і основ методики ресурсоефективного та чистого виробництва тощо (загалом з 19 дисциплін) проходили з вересня до грудня включно. Навчання було доволі інтенсивним, адже загальне навантаження було визначено в обсязі 500 академічних годин. Проводили його шістнадцять викладачів НТУУ «КПI», четверо з яких, водночас, працюють і в ЦРЕЧВ. Доволі вагомою під час цієї перепідготовки була суто практична складова, завдяки якій слухачі отримали знання та практичні навички з проведення енергоаудитів. Серед іншого вони виконали експериментальне дослідження будівлі з огляду оцінки теплових втрат та пошуку технічних рішень з вдосконалення енергоспоживання та надання відповідних рекомендацій щодо її грамотної експлуатації. До речі, за словами Ігоря Шиловича ЦРЕЧВ планує продовжити співпрацю з випускниками і залучатиме їх до роботи з підприємствами київського регіону, адже їхні сертифікати і диплом дають право проводити енергоаудит об'єктів, що робить випускників затребуваними кваліфікованими фахівцями на сучасному ринку праці.

Дата події