6 грудня 2015 р. Фінляндська Республіка відзначила 98-му річницю незалежності. З цієї нагоди кафедра історії факультету соціології і права спільно з товариством "Україна–Фінляндія" організували та 11 грудня провели студентський історичний семінар.

Відкрив семінар старший викладач кафедри історії кандидат історичних наук Сергій Чолій. Він був і модератором семінару та настільки ґрунтовно попередньо підготував студентів до виступів, що кожна з доповідей сприймалася аудиторією з величезною зацікавленістю.

Студентка Олена Биць зробила доповідь на тему "Передумови та особливості процесу проголошення незалежності Фінляндської Республіки (1917–1918 рр.)". Студентка Марія Осьмук – на тему "Демаркація кордону та труднощі усвідомлення постання незалежної держави (обговорення кінострічки "Кордон 1918" ("Raja 1918"), режисер Луарі Тьорхонен, 2007)". Студентка Марина Мороз – "Зимова" (радянсько-фінська) війна 1939–1940 рр. як пролог Другої світової війни". Дуже актуальною була тема доповіді студента Юхима Дрікера "В ЄС, проте не в НАТО: зовнішньополітичний досвід Фінляндської Республіки та його перспективи для України". Студенти Віктор Куриленко та Аріна Пясецька виступили співдоповідачами на тему "100 соціальних інновацій Фінляндської Республіки як орієнтир для сучасної України". Не менш цікавими були доповіді студентів Дарії Буряк "Політика "фінляндизації" (1944–1989 рр.): вимушена поступка суверенітетом чи данина епосі "холодної війни"? та Дарії Черненко "Політика стосовно саамів у Фінляндії та ЄС: нова філософія вирішення "національного питання".

З великою увагою учасники семінару заслухали доповідь фінського професора, доктора філософії Йоганне Ремі на тему "Ключові питання історії Фінляндії ХХ ст."

Віктор Пилипенко, кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка виступив з доповіддю "З історії дипломатичних відносин між Україною та Фінляндією" і зазначив, зокрема, що цей студентський семінар можна назвати міжнародною конференцією, адже в ньому взяв участь фінський вчений і доповіді супроводжувались прекрасними ілюстративними матеріалами і були достойними міжнародної конференції.

За результатами семінару доповіді представлені в збірнику, який охоплює матеріали семінару. Голова товариства "Україна–Фінляндія" Борис Циганок в заключному слові зазначив надзвичайно творчий підхід студентів до підготовки матеріалів семінару і запропонував до 100-річчя незалежності Фінляндії у 2017 році провести дійсно міжнародний семінар (конференцію) із запрошенням фінських фахівців, студентів, науковців інших університетів, представників Посольства Фінляндської Республіки в Україні.

Б.Циганок, голова товариства "Україна–Фінляндія"