7 квітня Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Мерете Юль.

Зустріч з представниками університету розпочалася з покладення квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні. Потім ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський показав гості історичну частину кампусу і розповів їй про минуле й сьогодення КПІ. Мерете Юль відвідала Науково-технічну бібліотеку НТУУ «КПІ» ім. Г.Денисенка, оглянула пам’ятники видатним конструкторам і вченим, життя і діяльність яких була пов’язана з КПІ, ознайомилася з експозицію Державного політехнічного музею НТУУ «КПІ» та його відділу авіації і космонавтики ім. І.І.Сікорського.

Участь у бесіді з керівником данської місії в Україні, яка відбулася після екскурсії по університету, окрім ректора взяли проректор з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, проректор з адміністративно-господарчої роботи Петро Ковальов, віце-президент Наукового парку «Київська політехніка» Віктор Камаєв, генеральний директор Наукового парку Ярослав Кологривов, президент компанії «Технології Природи», яка є партнером Наукового парку, Володимир Рисухин, її віце-президент Геннадій Черноволов та інші.

Михайло Згуровський розповів гості про виклики, які нині стоять перед економікою України, та про напрями, що могли б вивести її з кризового стану. Магістральним в цьому контексті є шлях інноваційного розвитку, тож нині в університеті багато уваги приділяється організації інноваційної діяльності. Ефективним інструментом у цьому сенсі є Науковий парк «Київська політехніка», який об’єднує представників освіти, науки і бізнесу.

Принципам, на якому будується його робота, було присвячено виступ Ярослава Кологривова. Він, зокрема, поінформував гостю й про проект створення в КПІ інноваційного міста «POLYTECO SCIENCE CITY», невід’ємною частиною якого має стати комплекс теплоенергопостачання університету з використанням відновлюваних джерел енергії. Докладніше про цей комплекс розповів Володимир Рисухин – президент компанії «Технології Природи», яка вже приступила до впровадження проекту у життя. Серед потенційних інвесторів проекту – данські компанії, які мають великий досвід у впровадженні подібних технологій. Планується, що теплову енергію від нових теплостанцій університет отримає за 18 місяців.

Насамкінець Посол Данії в Україні Мерете Юль подякувала за теплий прийом і запевнила учасників зустрічі, що всіляко сприятиме реалізації цього проекту.

Дата події