3 березня науковці та розробники нової техніки НТУУ «КПІ» та його організацій-партнерів зустрілися з керівництвом Державного концерну «Укроборонпром».

Це вже друга зустріч за останні три тижні. Під час першої, яка відбулася 11 лютого, представники Концерну лише знайомилися з можливостями київських політехніків оперативно і на сучасному рівні створювати нові системи та вироби військово-оборонного призначення і побачили деякі розробки з цієї тематики. Нинішня була присвячена цілком конкретним питанням постановки низки розробок на виробництво.

Участь у нараді взяли генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Роман Романов та його заступники, перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександр Співаковський, радник Глави Адміністрації Президента України, засновник Фонду ім. академіка В.Михалевича Микола Петренко, заступник директора з науки Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України академік НАН України Ігор Крівцун, голова Правління ВАТ «Меридіан» ім. С.П.Корольова В’ячеслав Проценко, ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, директор з питань інтелектуальної власності Наукового парку «Київська політехніка» Ярослав Кологривов, декани факультетів і керівники університетських науково-конструкторських груп, які працюють над розробками виробів і систем спеціального призначення, та інші. Тобто в одному залі зібралися розробники, координатори і організатори виробництва, представники промисловості й вчені – одне слово, усі ті, від кого залежить рівень і якість вітчизняної військової техніки.

Три тижні, що спливли з часу останньої зустрічі, працівники університету не змарнували. Нові презентації засвідчили, що висловлені тоді зауваження і пропозиції щодо удосконалення конструкцій враховано. Тож надсучасні вітчизняні безпілотні літальні апарати, нові міцні та значно легші за закордонні бронежилети шостого класу захисту, мобільні й стаціонарні водоочисні установки та інше можуть невдовзі прийти до бійців у зоні АТО.

Учасники наради обговорювали не лише розробки співробітників КПІ. На ній були представлені й проекти науковців Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона, які працюють у тісній взаємодії з інженерами університету. До речі, виробничі потужності ІЕЗ можуть бути використані й для виготовлення деяких виробів, про які йшлося під час зустрічі.

Нарада засвідчила: академічна та університетська наука у співпраці з промисловістю та за підтримки держави цілком спроможні забезпечувати більшість потреб наших силових структур. А в перспективі – й потіснити іноземну техніку аналогічного призначення на світовому ринку. Проте поки що закінчується підготовчий етап реалізації запропонованих проектів. Коли саме розпочнеться наступний, залежить від зацікавленості та готовності сторін до наполегливої праці. А вони є.

Дата події