17 лютого в НТУУ «КПІ» відбувся науково-практичний семінар-нарада «Сучасні системи зв’язку подвійного призначення».

Участь у ньому взяли фахівці Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби та інших силових структур, а також представники ВАТ «Меридіан», Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України і Венчурного фонду імені К.О.Калініна.

Науковці та конструктори НТУУ «КПІ» поінформували гостей про свої науково-технічні розробки у галузі зв’язку, які можуть використовуватися для цивільних потреб та в інтересах оборонних відомств нашої держави.

«Сьогодні ми зібралися для того, щоб ознайомити фахівців Міністерства оборони та інших силових структур нашої країни з найновішими розробками науковців КПІ в галузі телекомунікацій. Тобто ми маємо, по-перше, дати інформацію про те, що вже в нас у цьому напрямі напрацьовано, і, по-друге, спробувати розставити необхідні акценти на тому, що повинно бути найпріоритетнішим у плані реалізації цих розробок», – наголосив, відкриваючи семінар, проректор КПІ з наукової роботи, академік НАН України Михайло Ільченко. Він також розповів про досвід і можливості університету з точки зору вирішення завдань щодо проектування техніки оборонного призначення.

Учасники семінару отримали докладну інформацію про результати діяльності університетських дослідників (а серед них були, здебільшого, співробітники Науково-дослідного інституту телекомункацій, що працює під науково-методичним керівництвом Відділення інформатики НАН України та входить до складу Навчально-наукового комплексу «Інститут телекомунікаційних систем НТУУ «КПІ») щодо удосконалення і модернізації радіорелейних систем військового призначення; побудови системи супутникового зв’язку на базі технології СDMA; побудови мереж зв’язку на базі технології Wi-Fi, створення портативної радіорелейної станції загоризонтного зв’язку; побудови локальної MESH радіомережі на основі портативних терміналів загального користування та радіомереж, що самоорганізуються, на основі надширокосмугових імпульсних сигналів; систем дистанційного відеоспостереження для БПЛА тощо.

Насамкінець учасники семінару-наради прийняли резолюцію, якою, зокрема, було передбачено, що організації, представники яких узяли участь у нараді-семінарі, розроблять і направлять до університету свої висновки щодо створення сучасних систем зв’язку подвійного призначення в інтересах цих організацій; що до програми IX Міжнародної науково-технічної конференції «Проблеми телекомунікацій ПТ-15», яку заплановано провести 21-24 квітня цього року, має бути включено окрему секцію за тематикою цього семінару тощо. Окрім того, опрацьовуватиметься питання щодо фінансової підтримки реалізації заходів зі створення сучасних систем зв’язку подвійного призначення, у тому числі у рамках держбюджетної тематики; виконання державних замовлень; шляхом укладання угод із замовниками: використання можливостей венчурних фондів у частині їхньої підтримки переможців Конкурсу інноваційних проектів «Sikorsky Challenge» та започаткування волонтерського фонду «Наука – обороні крани».