20 січня в Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ» відбувся навчальний збір військовозобов’язаних співробітників університету, присвячений питанням мобілізації.

Необхідність у таких зборах викликана оголошенням в Україні четвертої хвилі мобілізації і набуттям чинності Закону України від 15.01.2015 р. № 113-VIII «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію». Мобілізація проходитиме у три черги протягом 210 діб із дня набрання чинності Указом, тобто з 20 січня.

Начальник військово-мобілізаційного відділу Віталій Паюн і начальник штабу цивільної оборони університету Юрій Нестеренко розповіли учасникам збору про положення нормативно-правових актів, які врегульовують питання мобілізації, – Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та інших. Крім того, вони поінформували присутніх про етапи четвертої хвилі мобілізації, про кількість людей, які мають поповнити лави Збройних Сил України, їхні категорії, права, а також про організацію роботи в університеті з військовозобов’язаними (а це співробітники-чоловіки віком до 60 років).

Віталій Паюн повідомив, що в Солом’янському районі столиці, на території якого розташовано університет, уже розпочато роботу щодо підготовки до чергового призову. Відтак складено і списки співробітників, які працюють в НТУУ «КПІ» й підпадають під дію нормативно-правових актів, які врегульовують питання мобілізації. Тож із 20 по 29 січня буде проведено оповіщення таких працівників університету. Їхні списки будуть розіслані по підрозділах.

Власне, заходи щодо оповіщення проводитимуться у ці дні по всій державі, причому як по підприємствах і організаціях, так і по домашніх адресах військовозобов’язаних. У наступні десять діб буде проведено медичні комісії і прийнято рішення щодо призову, або відстрочки по кожному, хто отримав повістку.

Начальник військово-мобілізаційного відділу приділив також увагу питанням відповідальності громадян за ухилення від мобілізації, визначеної відповідними нормами законодавства. Це, насамперед, статті 210 – 216 Кодексу України про адміністративні правопорушення та стаття 336 Кримінального Кодексу України. Окрім того, присутнім були надані роз’яснення щодо того, хто, згідно зі статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягає призову під час мобілізації.

Насамкінець Віталій Паюн відповів на запитання учасників зборів.

Дата події