З 8 по 13 грудня у виставковій залі Українсько-Японського центру НТУУ "КПІ" пройшла виставка "Новорічна ікебана".

Тут на відвідувачів чекала зустріч з прекрасним японським мистецтвом аранжування квітів – ікебаною. Але цього разу поряд з традиційними композиціями у вазах були виставлені і незвичні, особливо святкові твори.

Виставка була підготовлена викладачами та студентами курсів ікебани української філії школи Ікенобо, якою керує професор Анжела Лобастов, що приїхала до Києва з Кишинеу. Два дні готували новорічну виставку – неквапливо, кожен у своєму ритмі, чаклували над своїми роботами.

…Ще кілька хвилин тому це були просто яскраві японські ліхтарики,  а зараз вони перетворилися на вази, що звисають зі стелі, прикрашені симпатичними квітковими композиціями, і наче запрошують до зали.

…Відразу навпроти входу – імпровізована кучугура снігу, що розцвіла серед зими. Трохи далі – ялинка, що виблискує вогниками та манить помилуватися вигадливим  букетиком.

…Зі стелі перед входом звисають вербові гілки з причепленими різнокольоровими кульками та квітами. Це трохи нагадує новорічну мотібану, якою японці прикрашають свої оселі: нанизані на прутики "квіти" з традиційних моті, що  виготовляються з клейкого рису.  Мотібана – це підношення божеству Нового року Тосігамі, який, за японськими уявленнями,  піклується про шанобливих господарів цілий рік.

…Під самою стелею кошик із хмизом в українському стилі, прикрашений запашними кільцями сушених мандаринів, гілками ялини, шишками та новорічними прикрасами, наче нагадує, що свято наближається і час вже готувати подарунки.

…Композиція з яскравими помаранчевими коробочками фізалісу зроблена у дворівневій вазі. Цю бамбукову вазу студент виготовив власноруч спеціально до виставки.

…Білі метелики, що спускаються з новорічного вінка; ажурні кульки, з яких весело виглядають вербові котики, троянди та гілочки сосни; різнокольорові пляшечки з "фонтанчиками" квітів; композиції у вазах з несподіваним сполученням рослин та квітів – усього не перелічиш…

На виставці були представлені всі стилі ікебани: тут була урочиста традиційна рікка та струнка сьока, пишна морібана та вигадлива дзіюка (вільна форма)…

Напевне, ця виставка нікого з відвідувачів не лишила байдужим. Багато хто фотографував композиції, що сподобалися – мабуть, щоби самому зробити подібне на новорічне свято.

Студенти та викладачі ікебани щасливі, коли створюють композиції з квітів, і щасливі, коли можуть своїми творами  подарувати  радість іншим. 

На сьогодні в Українсько-Японському центрі НТУУ "КПІ" діють дві постійні групи, що вивчають мистецтво ікебани. Щорічно студенти та викладачі беруть участь у різноманітних виставках, які проходять в Україні та Молдові.

Також раз на рік з Японії до Києва приїздять професори ікебани найвищого рівня, яких супроводжує знана майстриня багатьох традиційних японських мистецтв, засновник Філії школи Ікенобо на пострадянському просторі професор Со-Катоку пані Ямада Мідорі. Вони проводять для українців демонстрації та майстер-класи цього чудового мистецтва. 

Запрошуємо вас долучитися до прекрасного японського мистецтва ікебани. Приходьте до нас, навчайтеся разом з нами! Радійте роботі з квітами та даруйте радість іншим!

Олена Капранова та Валентина Коваль, викладачі ікебани

Дата події