9 жовтня у виставковому залі Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ» відкрито виставку ляльок «Окіаґарі-кобоші».

Виставку організовано у рамках благодійного проекту японського дизайнера Кензо Такада. Французькі митці та японські художники манґа нанесли символічні малюнки на білу основу традиційної іграшки окіаґарі-кобоші, створеної місцевими майстрами японського регіону Айдзу (префектура Фукушіма) з метою підтримки та якнайшвидшого відновлення Японії після аварії на АЕС Фукушіма в 2011 році.

Окрім того, японські художники манґа розмалювали окіаґарі-кобоші спеціально для виставки в Україні та надіслали послання з теплими словами підтримки українцям.

«...Які б труднощі нам не зустрічалися, обов’язково піднімемося!» – саме для того, щоб передати цей заклик з Фукушіми, з Японії, з Франції, зібралися тут, в Україні, маленькі «монахи» окіаґарі-кобоші.

На виставці можна ознайомитися як з оригінальними ляльками окіагарі-кобоші, так і з дизайнерськими роботами японських художників, у тому числі з роботами всесвітньовідомого японського дизайнера Кензо Такада.

У церемонії відкриття виставки взяли участь Перший секретар з питань культури та інформації Посольства Японії в Україні Хідеюкі Танджі, проректор НТУУ «КПІ» Петро Киричок, відома українська оперна співачка лауреат міжнародних конкурсів Олена Гребенюк та інші.

Виставка працюватиме до 25 жовтня включно за адресою просп. Перемоги, 37, Науково-технічна бібліотека НТУУ «КПІ», 4-й поверх, Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ. Вхід вільний.

Графік роботи: пн-пт 11:00-19:00, сб.11:00-18:00. Вихідний – неділя.

Довідково.Окіаґарі-кобоші – японська лялька-неваляшка, виготовлена з пап’є-маше, вважається щасливим талісманом та символом стійкості та витривалості. Лялька окіагарі-кобоші походить з префектури Фукушіма, регіону Айдзу.

Проект «Українсько-Японський Центр» створено відповідно до міжурядових угод Міністерства закордонних справ Японії та Міністерства економіки України Центр розпочав свою діяльність у травні 2006 р. на базі Національного технічного університету України «КПІ». З 2011 року Центр працює за підтримки Японської Фундації (Japan Foundation). Маючи на меті поглибити розуміння між Україною та Японією, Центр реалізує програму знайомства з японською культурою та мовні курси.

Дата події