2 липня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» відбулося урочисте відкриття Спільного навчально-наукового центру НТУУ «КПІ»-«Прогрестех-Україна».

У церемонії відкриття взяли участь ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, президент групи компаній «Прогрестех» Володимир Кульчицький, президент компанії «Boеing» у країнах СНД Сергій Кравченко, проректор НТУУ «КПІ» з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, директор Механіко-машинобудівного інституту НТУУ «КПІ» професор Микола Бобир, директор ТОВ «Прогрестех-Україна» Андрій Фіалковський, представники групи компаній «Прогрестех», а також викладачі і співробітники Механіко-машинобудівного інституту НТУУ «КПІ» та інших підрозділів університету.

Центр працюватиме на базі Механіко-машинобудівного інституту НТУУ «КПІ». Мета його створення – додаткове забезпечення начального процесу в університеті для сучасної підготовки інженерів-механіків для роботи в авіаційній промисловості. У ньому також здійснюватиметься перепідготовка науково-педагогічного персоналу НТУУ «КПІ» та інших вишів технічного профілю, а також фахівців-практиків у межах власних навчальних програм і програм підвищення кваліфікації в галузі літакобудування. Основний наголос під час надання таких послуг робитиметься на сучасних програмних засобах і методах інженерного моделювання, розрахунку авіаційних компонентів і структур, які використовуються провідними виробниками авіаційної техніки світу. До роботи в центрі залучатимуться визнані фахівці літакобудівної галузі. Його випускники отримуватимуть можливість працевлаштування насамперед у підрозділах групи компаній «Прогрестех» – провідної корпорації з надання високоінтелектуальних послуг в авіакосмічній та авіатранспортній галузях Східної Європи, яка також має відділення в країнах Західної Європи та Північної Америки.

«Відкриття Центру є для нас, безумовно, дуже важливою подією, – наголосив під час зустрічі, яка передувала церемонії урочистого розрізання стрічки перед входом, ректор університету Михайло Згуровський. – Він працюватиме в річищі наших стратегічних інтересів, у сфері, природній для технічного університету і традиційній для нас. Адже відомо, що КПІ був одним з центрів розвитку авіабудування ще на початку ХХ століття, і саме з цих стін вийшла ціла когорта відомих авіаконструкторів».

Компанія «Прогрестех-Україна» створена 2007 року і, за словами Володимира Кульчицького, є нині лідером розвитку серед інших членів групи. Нині в ній працюють понад 200 інженерів. Інженери компанії, працюючи в Україні, беруть участь у програмах створення, підтримки виробництва та експлуатації літаків Boеing 737, 747, Airbus A350, Gulfstream G650, Mitsubishi Regional Get, Bombardier Cseries та інших. Понад те, в рамках угоди про співпрацю з компанією «Boеing», в січні цього року ТОВ «Прогрестех-Україна» почало працювати за проектами цієї всесвітньовідомої аерокосмічної корпорації і вже збільшило свій київський штат до більш як 100 фахівців, причому він зростатиме і надалі. Варто додати, що інженерний склад компанії на 80 % представлений випускниками Київської політехніки та Харківського авіаційного інституту.

«Особливістю бізнесу, в якому працює «Прогрестех», – індустрії інженерних сервісів, є те, що продаються не розробки, а кваліфікація фахівців, яких готує вища школа. І в цьому сенсі Україна володіє колосальним потенціалом. Це те, що для України взагалі може стати двигуном розвитку економіки, – сказав Володимир Кульчицький. – Я завжди вважав, що Україна є найперспективнішим місцем для такої діяльності – тут готують гарних фахівців і тут вони є… І якщо економічна політика держави ґрунтуватиметься на такому інтелектуальному експорті, це дасть змогу швидко нарощувати його обсяги на світовому ринку, і це автоматично підноситиме рівень освіти. Бо процес цей – взаємний: ви забезпечуєте нас кадрами, ми допомагаємо вам їх готувати…».

Відкриття цього навчального Центру в НТУУ «КПІ», як у свою чергу зауважив директор ТОВ «Прогрестех-Україна» Андрій Фіалковський, створюватиме для молоді додаткову мотивацію щодо здобуття інженерної професії, адже навчання в ньому дає реальні перспективи не лише працювати за фахом, але й займатися цікавою і престижною справою. І, зрештою, працювати не тільки задля власного майбутнього, але й для майбутнього своєї країни.

Дата події