8 квітня зі студентами, аспірантами та викладачами НТУУ «КПІ» зустрівся Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Ален Ремі.

Це вже не перший візит очільника дипломатичного представництва Франції до Київської політехніки. Цього разу він приїхав до університету з лекцією «Студентська мобільність. Вища освіта у Франції. Французько-українська співпраця у галузі освіти».

Перед лекцією Ален Ремі оглянув матеріали виставки фотографій студентів і співробітників університету «Майдани і КПІ» – художнього літопису бурхливих подій політичної історії нашої держави в 2004 та наприкінці 2013 - початку 2014 років. Виставку ще не відкрито, тож Посол Франції в Україні став першим її глядачем. «Я вважаю, що Майдан суттєво розширив європейський освітній простір для українських студентів. Адже на його початку саме вони першими вийшли за те, щоб зберегти курс на Євросоюз, і взяли активну участь у всіх цих подіях. Вони це заслужили», – зауважив він, обмінюючись враженнями від побаченого з ректором університету академіком НАН України Михайлом Згуровським та його заступниками. Під час цієї розмови її учасники обговорили також деякі новації, запропоновані в проекті нового закону України «Про вищу освіту», та перспективи його прийняття Верховною Радою України, проблеми фінансування вищої школи і питання співпраці КПІ з французькими вишами.

Лекція була присвячена можливостям навчання і наукової роботи у Франції. Сьогодні ця країна обіймає третє місце в світі після США і Великобританії за кількістю іноземних студентів і кількість їх постійно зростає. Для іноземних студентів організуються спеціальні стажування на провідних підприємствах галузей, які вони обрали, і надається допомога у працевлаштуванні. Безумовно, збільшується у французьких університетах і число студентів і аспірантів з України. Тож Ален Ремі говорив і про цілком конкретні речі. Він розповів про французькі виші, які готові відкрити свої аудиторії для представників нашої країни (а у Франції працюють 72 університети, 220 інженерних шкіл, понад 200 бізнес-шкіл тощо), про різноманітні навчальні програми, умови отримання грантової допомоги і стипендій та деякі практичні аспекти організації навчання закордонних студентів у його країні. Безумовно, провідну роль у цьому відіграють програми «CampusFrance» (Національної агенції з питань вищої освіти у Франції), які працюють у багатьох країнах світу, і, зокрема, в Україні. Гарні можливості надають і стипендіальні і магістерські програми європейської програми з обмінів і співробітництва в галузі вищої освіти. Для талановитих студентів стипендії може надавати навіть французький уряд.

Розповідав Ален Ремі і про можливості займатися у Франції науковими дослідженнями. Щороку Франція витрачає на науку 47 мільярдів євро. Це дає свої результати: за кількістю зареєстрованих патентів країна нині обіймає четверте місце в світі, а за кількістю наукових публікації – шосте. Цікаво, що серед новоспечених докторів філософії (науковий ступінь, який приблизно відповідає ступеню кандидата наук в Україні), які захистили свої дисертації у французьких вишах, 41% становлять іноземці. Причому нині вони можуть навчатися не лише французькою, але й англійською мовами. Хоча, звісно, знання французької для людей, які хотіли б у цій країні вчитися, а значить, провести в ній кілька місяців, або й років, є дуже бажаним.

Насамкінець Посол Франції в Україні відповів на запитання студенів.

[08.04.2014] Лекція Надзвичайного і Повноважного Посла Французької Республіки в Україні

8 квітня 2014 року о 16.15 в залі Вченої ради Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» (проспект Перемоги, 37, корп.1) Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Алан Ремі виступить з лекцією.

Тема лекції «Студентська мобільність. Вища освіта у Франції. Французько-українська співпраця у галузі освіти».

Запрошуються студенти, викладачі та всі бажаючі

Дата події