12 березня в НТУУ «КПІ» відбулося урочисте засідання з нагоди відзначення 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка. Ці збори стали першим заходом у низці вечорів, конкурсів, виставок та презентацій, запланованих в університеті на найближчі два місяці.

Участь у засіданні взяли генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка, письменник, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Дмитро Стус, президент Малої академії наук, член-кореспондент НАН України. директор інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАНУ Станіслав Довгий, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Віктор Грінченко, заступник директора Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Сергій Гальченко та інші. Вів засідання перший проректор університету академік НАН України Юрій Якименко.

Доповіддю «Шевченкові уроки свободи», присвяченій значенню творчості великого Кобзаря та її пекучої актуальності для нас сьогоднішніх, розпочала урочистості доцент кафедри української мови, літератури та культури факультету лінгвістики Лілія Ожоган.

Після неї з надзвичайно цікавою інформацією про художній спадок Тараса Шевченко та долю його творів виступив перед студентами, аспірантами і викладачами університету Сергій Гальченко. До речі, репродукції деяких творів великого Кобзаря були розставлені на спеціальних мольбертах вздовж стіни зали Вченої ради, де проходило це засідання.

Директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус розповів присутнім про нові підходи у представленні українському народу і всьому світові особистості нашого національного генія та його творчості. Зокрема він повідомив і про створення спеціального Інтернет-ресурсу, присвяченого Тарасу Шевченку.

Докладніше про науково-освітній портал «Тарас Шевченко», розповів Станіслав Довгий – автор цієї ідеї і головний організатор її втілення у життя. Власне, цей портал є дітищем Малої академії наук, яку він очолює, хоча у його створенні і брали участь більше тисячі дослідників різних сторін життя і творчості великого Кобзаря.

«Таких глобальних, масштабних проектів, які могли б ознайомити світову спільноту з життям і творчістю великого сина українського народу ще не було, – наголосив, презентуючи результати цієї роботи, Станіслав Довгий. – Ми ставили перед собою завдання створити в Інтернеті ресурс, який мав би за всіма складовими відповідати академічному рівню. Тобто мова йшла про те, щоб кожна його сторінка була опрацьованою експертами найвищої категорії – шевченкознавцями, літературознавцями, мистецтвознавцями, музейними працівниками і лише після цього розміщена на порталі. З одного боку метою порталу є освітня складова, тобто ознайомлення української і світової спільноти з життям і творчістю Тараса Шевченка, з іншого – складова наукова, яка надає можливість учням, студентам, аспірантам, одне слово, всім зацікавленим у вивченні життєвого шляху Шевченка та його творчості, проводити власні дослідження за представленими матеріалами, обговорювати їх результати тощо…».

На порталі викладено понад 200 тисяч рукописів Тараса Шевченка. Спеціально для нього також розроблено 24 3D-тури з музеїв і визначних пам'яток, пов'язаних з життям і творчістю Кобзаря. У перспективі на сайті будуть розміщені матеріали, зібрані з 50 населених пунктів, представлено 30 вулиць, 90 установ, які носять ім'я або мають відношення до особистості Тараса Шевченка. Крім того, оцифровано 800 творів з мистецької спадщини Шевченка-художника, а детально описано 335 його малюнків, гравюр, акварелей і картин. Також оцифровано близько 300 архівних документів, пов'язаних з життям і творчістю Кобзаря.

З матеріалами нового ресурсу усі бажаючі, а таких виявилося чимало, також мали змогу ознайомитися просто в залі – на спеціально встановлених інтерактивних моніторах.

Після презентації порталу «Тарас Шевченко» Станіслав Довгий вручив найактивнішим учасникам його створення нагороди Малої академії наук – спеціальні медалі Шевченка, відкарбовані до цього ювілею.

Перший день заходів КПІ, присвячених 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, закінчилися концертом у Центрі культури і мистецтв, який підготували учасники університетських художніх колективів.

[12.03.14 / 16:00] До дня народження Тараса Шевченка

12 березня 2014 року о 16:00 в Центрі культури та мистецтв НТУУ «КПІ» відбудеться концерт за участю художніх колективів самодіяльності КПІ, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка

Дата події