11–13 лютого 2014 року в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" перебував з візитом президент польської освітянської фундації "Перспективи", співзасновник Українсько-Польського центру НТУУ "КПІ" Вольдемар Сівінський.

Протягом цих днів п. Сівінський зустрівся з ректором КПІ академіком НАН України Михайлом Згуровським, першим проректором академіком НАН України Юрієм Якименком, проректором з міжнародних зв'язків членом-кореспондентом НАН України Сергієм Сидоренком, заступником директора Українсько-Польського центру НТУУ "КПІ" Євгеном Огородником та ін. Головною темою перемовин було обговорення завдань на 2014 рік та напрямів співпраці в рамках Українсько-Польсь­кого центру.

Після офіційних зустрічей Вольдемар Сівін­ський також відвідав баскетбольний матч за участю збірної команди КПІ, Українсько-Польський центр НТУУ "КПІ", побував у Посольстві Республіки Польща в Україні та Науковому центрі Академії наук Польщі в Києві.

Наостанок візиту польський гість розповів читачам газети "Київський політехнік" про наміри та плани щодо подальшого співробітництва у сфері науково-освітніх систем Республіки Польща і України, зокрема КПІ.

“...Широка співпраця з Київською політехнікою відновилася декілька років тому – з початком роботи Українсько-Польського центру НТУУ "КПІ". Головним завданням центру є налагодження польсько-українських контактів у різних галузях, зокрема у сфері науки та студентських обмінів. Республіка Польща прагне, щоб її виші та організації були зацікавлені в налагодженні контактів з Україною, в тому числі з КПІ. Саме тому польські партнери допомагають організувати візити польських учених до КПІ, проводять спільні круглі столи, академічні форуми, які пов'язані з важливими питаннями польсько-українських відносин. Останніми роками було проведено спільні семінари як в Україні, так і Польщі. Заплановано їх і на цей рік. Передусім такі заходи пов'язані з реалізацією програм Європейського Союзу. Нині ЄС розпочинає виконання нових програм – "Горизонт 2014" та "Горизонт 2020". Існує багато можливостей, які можуть бути використані спільно як польськими, так і українськими вишами. Для цього потрібні налагоджені контакти, які в подальшому втіляться у спільних програмах, проектах та ін.

Цього року також планується зустріч польських і українських ректорів технічних вишів за підтримки Українсько-Польського центру. Дуже важливо налагодити контакти на найвищому, ректорському рівні, адже тоді простіше досягнути спільних успіхів.

У 2014 році діятиме і програма академічної мобільності студентів. Республіка Польща має намір і надалі допомагати КПІ брати участь у програмах "Еразмус Мундус", "Еразмус +". Ці проекти відкривають студентам нові можливості для здобуття елітної освіти, проведення досліджень або проходження стажування за кордоном. Студентські обміни стали невід'ємною частиною сучасної освіти, а їхня роль щороку лише зростає.

Усі студенти, які бажають навчатися у польських вишах, радо запрошуються до співпраці. На жаль, поки що замало польських студентів, які бажають навчатися в Україні. Тому найближчим часом планується запустити такі механізми співробітництва, які допоможуть збільшити кількість студентів-поляків.

Продовжиться у 2014-му і футбольний турнір "Студентєвро" за участю українських і польських студентів. Спортсмени зійдуться в поєдинках уже вп'яте. Цього разу турнір прийматиме Україна. Змагання є важливим елементом програми розвитку міжнародних контактів і користуються великою популярністю та інтересом серед інтернаціональної молоді.

НТУУ "КПІ" – особливий університет. І атмосфера тут особлива. Польща рада мати партнерські контакти з таким вишем. Упевнений, що вони з кожним роком посилюватимуться та виходитимуть на новий, значно вищий рівень”.

Записала Лілія Скиба

Дата події