13 червня у сквері біля Науково-технічної бібліотеки НТУУ «КПІ» відбулися урочистості з нагоди відкриття пам’ятника видатному поету, світському і духовному володарю Чорногорії Петару Нєгошу (1813–1851 рр.).

Петар ІІ Петрович Нєгош – володар (правитель) Чорногорії в 1830–1851 роках і митрополит Чорногорсько-Приморської єпархії Сербської Православної Церкви. Видатний державний діяч, борець за незалежність Чорногорії від Туреччини, реформатор, за правління якого Чорногорія почала перетворюватися в незалежну державу сучасного типу. Він також заснував у місті Цетіньє – історичній і культурній столиці країни – першу школу і друкарню, упорядкував збірку народних пісень. А ще він був видатним поетом – одним з найвизначніших у літературі балканських народів. І встановлення на території КПІ пам’ятника цьому політичному і культурному діячеві – данина поваги братньому народу і важливий крок у зміцненні культурних стосунків між Чорногорією та Україною, які набули нової якості в грудні 2011 року, коли в головному адміністративному, економічному і промисловому центрі Чорногорії – місті Подгориці було урочисто відкрито пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку.

У церемонії, яку вів ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, взяли участь Прем’єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович, Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чорногорії Оксана Слюсаренко, голова Солом’янської районної у місті державної адміністрації Максим Луцький, голова Міжнародної організації Товариство «Україна-Чорногорія» член-кореспондент НАН України Станіслав Довгий, автор погруддя чорногорський скульптор Драголюб Драга Джурович, представники Міністерства закордонних справ та інших центральних органів державної виконавчої влади України, а також викладачі, науковці та студенти НТУУ «КПІ».

Після закінчення урочистої церемонії високі гості оглянули алею пам’ятників видатним ученим і конструкторам, чия творча діяльність починалася в КПІ чи була з ним пов’язана.

Дата події