Ви є тут

Студенти КПІ – серед кращих на VI Міжнародній студентській науковій конференції "Study and Achieve"]


Колектив КПІ, учасники VI Міжнародної студентської наукової конференції "Study and Achieve"

Серед близько 100 учасників VI Міжнародної студентської наукової конференції "Study and Achieve", що 19–25 листопада пройшла в Московському інституті сталі і сплавів (МІСіС), представники НТУУ "КПІ" зайняли три призових місця з десяти.

Наш університет уже багато років співпрацює з МІСіС, тож бажання Наталії Сафонової, Марка Федорова (ІФФ), Дарини Хомик (ФММ) та Вадима Бенедя (ФІОТ) презентувати свої наукові досягнення зарубіжним колегам виявилося цілком закономірним. Поділитися своїми здобутками до Москви також приїхали студенти з Німеччини та Польщі. Багато робіт було представлено студентами з Москви і студентами з Італії та Франції, які навчаються за програмами обміну. Робочими мовами конференції стали англійська, німецька, французька.

Працювали секції металургії, матеріалознавства, екології, економіки, комп'ютерних наук та ін. Упродовж трьох днів зранку відбувалися лекції, а потім до вечора – виступи на секціях. На лекціях провідні російські та зарубіжні вчені ознайомили студентів з актуальними питаннями квантової фізики, особливостями комп'ютерного моделювання для металознавства, навчали просувати свої ідеї в життя.

Наталія Сафонова (наук. керівники – к.т.н. І.Є.Котенко, д.т.н. С.М.Волошко) представила доповідь, присвячену дослідженню дифузійно-контрольованих процесів  у тонкоплівковій металевій системі, що є актуальною задачею при створенні матеріалів із наперед заданими властивостями;  Марк Федоров (наук. керівники – к.т.н. С.А.Замулко, д.т.н. А.Д.Холмська) розглянув застосування методу пружної стрічки для моделювання різноманітних процесів, а саме процесів дифузії, з перших принципів.

Дарина Хомик (наук. консультант – доц. Т.В.Сакалош) досліджувала проблеми та перспективи розвитку зовнішньоекономічних відносин між Україною й Росією, висвітлила можливі шляхи покращення таких відносин у зовнішній торгівлі. Вадим Бенедь (наук. керівник – доц. О.І.Лісовиченко) поділився напрацюваннями з оптимізації транспортних потоків гнучкої виробничої системи, адже на сьогодні будь-яким комплексом технологічного обладнання  керує обчислювальна техніка, тож перспективним є вдосконалення процесів та підвищення продуктивності.

Для учасників конференції було організовано екскурсії до центру колективного користування "Школа мікроскопії" та Інноваційного центру "Сколково" з найсучаснішими лабораторіями, устаткованими найновішим обладнанням. Цілі та перспективи розвитку Технопарку презентували Віктор Вексельберг – президент Фонду "Сколково" та Олексій Ситніков – віце-президент Сколковського інституту науки і технологій. Вони розповіли про майбутні проекти та програми навчання за кордоном.

Взагалі, в МІСіС навчається багато іноземних студентів – хто слухає курс протягом семестру, хто – кілька років. Тут гарні умови для навчання та продуманий побут. Наприклад, існують онлайн курси від Кембриджського університету з вивчення англійської, які передбачають складання тестів та видачу сертифікату міжнародного зразка. Багато студентів вивчають крім англійської ще й німецьку мову. До того ж на достатньому рівні, щоб, приміром, виступити з доповіддю на конференції. Студенти вмотивовані її вивчати, адже завдяки програмам обміну з Університетом Лейпцига поїхати навчатися за кордон цілком реально.

На заключному засіданні конференції було оголошено, що представники  НТУУ "КПІ" зайняли призові місця в секціях матеріалознавства та економіки, за що отримали сертифікати та цінні подарунки. Повернувшись додому, вони планують майбутні експерименти та презентації. Як сказала Д.Хомик, порівнювати якість знань чи презентативних навичок наших студентів і студентів МІСіС звісно складно, однак той факт, що три нагороди з 10 поїхали до Києва, щось-таки значить.

Н.Вдовенко / На фото: Зліва направо: Д.Хомик, М.Федоров, Н.Сафонова

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій