30 листопада в НТУУ «КПІ» відбулося тридцять п’яте засідання Ради членів правління Українського науково-технологічного центру. Наступного року ця організація відзначатиме своє двадцятиріччя, тож учасники засідання підбили підсумки її роботи за цей період і намітили стратегічні напрями подальшої діяльності. Певна річ, обговорювалися також питання фінансування дослідницьких проектів та наукових заходів у рамках бюджету організації.

Український науково-технологічний центр (УНТЦ) є міжурядовою, некомерційною організацією, яка створена для сприяння нерозповсюдженню зброї масового знищення та засобів її доставки. Сторонами-учасниками УНТЦ виступають Канада, Сполучені Штати Америки, Європейський Союз, Україна, Молдова, Азербайджан, Узбекистан та Грузія. З 1994 року УНТЦ надає підтримку науково-дослідницьким проектам в галузі фундаментальних і прикладних наук у справі переорієнтування досліджень учених, які були раніше задіяні у розробці зброї масового знищення, на цивільну тематику. З часів свого створення УНТЦ вклав у науково-дослідницькі проекти понад $ 227 млн. Головним органом, який відповідає за організацію виконання рішень Ради членів правління УНТЦ, є Секретаріат, який розташований на території НТУУ «КПІ».

За результатами засідання було проведено прес-конференцію, у якій взяли участь перший заступник голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Борис Гриньов, виконавчий директор УНТЦ Майкл Айнік (США) та член правління УНТЦ Філіпп Долліфф (США).

Учасники прес-конференції повідомили журналістам, що співробітництво з Україною, Молдовою, Азербайджаном, Грузією та Узбекистаном не лише триватиме, але й розширюватиметься. І що на 2013 рік на підтримку низки проектів у цих країнах передбачено виділити приблизно 10 мільйонів доларів США. Журналісти також довідалися про конкретні програми, що реалізуються за допомогою УНТЦ в Україні, зокрема про реконструкцію та облаштування сучасним обладнанням протичумної станції в Криму (проект «Вдосконалення систем біобезпеки та біозахисту на Українській протичумній станції у місті Сімферополь»), про співробітництво УНТЦ з НАН України та інше.

Дата події