21–23 червня 2012 року у спортивному комплексі Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" відбулися фінальні ігри з баскетболу серед студентських чоловічих команд у рамках І Всеукраїнського фестивалю ігрових видів спорту (III Спортивні ігри України серед ВНЗ III – IV рівнів акредитації).

У матчі-відкритті змагань команді КПІ протистояла збірна "Львівської політехніки". Захопивши лідерство з перших хвилин гри, кияни вели в рахунку протягом майже всієї зустрічі. Перевага часом сягала 17 пунктів. Однак у другій половині гри гравці НУ "ЛП" почали поступово скорочувати різницю в рахунку. На останніх хвилинах львів'янам вдалося спершу зрівняти його (71:71),  а потім і вийти вперед зразу на чотири очка (75:71) за 38 секунд до фінальної сирени. Але за час, що залишився, гравцям НТУУ "КПІ" вдалося майже неможливе – ривок 7:2 і перевага в один пункт (77:78) за 8 секунд до кінця. Остання атака львівських баскетболістів була невдалою, і кияни святкували перемогу!

Наступного дня нашим гравцям протистояли господарі майданчика – команда НТУ "ХПІ". Весь матч команди грали рівно, не дозволяючи супернику відірватися в рахунку більш ніж на 6 очок. Кульмінацією стала остання чверть, коли нарешті далася взнаки перевага киян у грі під кільцем. Набравши за четверту десятихвилинку вдвічі більше очок (24:12), команда КПІ здобула впевнену перемогу з рахунком 77:65, забезпечивши собі перше місце незалежно від результату останньої зустрічі!

В останній ігровий день збірна команда КПІ зустрічалася з баскетболістами ХДАФК.

Виснажені попередніми важкими іграми та низкою травм, наші гравці не змогли по ходу гри забезпечити собі комфортну перевагу в рахунку, тому все вирішувалося знову ж таки наприкінці змагання.

Однак і цього разу КПІшники проявили свій по-справжньому чемпіонський характер і дотиснули суперників, перемігши і в третьому матчі на турнірі!

Таким чином, перегравши всіх своїх суперників, збірна команда НТУУ "КПІ" здобула перемогу в баскетбольному турнірі ІІІ Спортивних ігор України серед ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації!

Друге місце в очній зустрічі виборювали команди НТУ "ХПІ" та НУ "ЛП". Господарі виявилися сильнішими і перемогли з рахунком 90:73. Третьою ж стала команда НУ "ЛП".

Склад баскетбольної команди НТУУ "КПІ": Артем Лутак, Євгеній Кузенков, Олексій Павленко, Вадим Довідний, Микола Вертеба, Максим Сироватка, Ярослав Якимчук, Андрій Киричок, Іван Полєжаєв, Олександр Борисов, Ярослав Кореняк, Дмитро Марченко.

Тренери баскетбольної команди НТУУ "КПІ": Олег Вікторович Кузьменко, Григорій Олександрович Устименко.