Міжнародний семінар "Кібербезпека та нові виклики для інформаційного суспільства", організований НДЦ правової інформатики Національної академії правових наук України (НАПН) й ФТІ Київської політехніки, за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, відбувся 17 травня в НТУУ "КПІ". Гостями та учасниками семінару були представники країн-членів Північноатлантичного альянсу, представники органів державної виконавчої влади, провідні науковці, викладачі, аспіранти та студенти. Загалом у роботі семінару взяли участь більше 80 спеціалістів.

Учасників семінару привітали: директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Наталія Немилівська, заступник проректора з наукової роботи НТУУ "КПІ" Олександр Коваль та директор НДЦ правової інформатики НАПН України Володимир Пилипчук. Вони наголосили на актуальності й важливості винесених на розгляд питань не лише для України, а й для усього світового співтовариства.

У ході семінару було розглянуто питання, що стосувалися стратегії кібербезпеки, інформаційних технологій та національної безпеки, правових аспектів запобігання й усунення кіберзагроз та ін.

Зі змістовними доповідями виступили іноземні й вітчизняні науковці та фахівці-практики, зокрема: Ярослав Ширяєв, Уорикський Університет (Великобританія); Анатолій Цибулін, зав. кафедри інформаційної безпеки Волгоградського державного університету (Російська Федерація); Анатолій Марущак, заступник директора Навчально-наукового інституту інформаційної безпеки СБУ; Микола Грайворонський, доцент кафедри інформаційної безпеки, зав. лабораторії безпеки інформаційно-комунікаційних систем ФТІ; Михайло Шлезингер, професор Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем НАН України; Дмитро Дубов, зав. відділу досліджень інформаційного суспільства та інформаційних стратегій Національного інституту стратегічних досліджень та ін.

За підсумками виступів та їх обговорень учасники семінару констатували, що жодна країна світу нині неспроможна самостійно забезпечити свою національну безпеку у кіберпросторі. Тож унаслідок цього існує нагальна необхідність подальшого продовження роботи у цьому напрямі та поглиблення співпраці науковців і спеціалістів, незалежно від їх національної приналежності, у сфері запобігання та усунення кіберзагроз.

М.В.Грайворонський, зав. лабораторії безпеки інформаційно-комунікаційних систем ФТІ

Основні питання, які були розглянути учасниками семінару упродовж двох сесій під головуванням Володимира Пилипчука та Володимира Фурашева, заступника директора Науково-дослідного центру правової інформатики НАПрН України, можна сформулювати наступним чином:

  1. стратегія кібербезпеки;
  2. військові дії в кіберпросторі;
  3. кібервійни;
  4. розвиток Інтернету;
  5. інформаційні технології та національна безпека;
  6. запобігання кібератакам;
  7. правові питання запобігання та усунення кіберзагроз;
  8. роль і місце недержавного сектору у системі забезпечення національної безпеки.
Міжнародний семінар «Кібербезпека та нові виклики для  інформаційного суспільства»Міжнародний семінар «Кібербезпека та нові виклики для  інформаційного суспільства»Міжнародний семінар «Кібербезпека та нові виклики для  інформаційного суспільства»Міжнародний семінар «Кібербезпека та нові виклики для  інформаційного суспільства»Міжнародний семінар «Кібербезпека та нові виклики для  інформаційного суспільства»Міжнародний семінар «Кібербезпека та нові виклики для  інформаційного суспільства»Міжнародний семінар «Кібербезпека та нові виклики для  інформаційного суспільства»Міжнародний семінар «Кібербезпека та нові виклики для  інформаційного суспільства»Міжнародний семінар «Кібербезпека та нові виклики для  інформаційного суспільства»Міжнародний семінар «Кібербезпека та нові виклики для  інформаційного суспільства»Міжнародний семінар «Кібербезпека та нові виклики для  інформаційного суспільства»
Дата події