24 квітня в НТУУ "КПІ" відбувся семінар-презентація наукових програм Японського товариства сприяння науці JSPS (Japan Society for Promotion Science).

 "Я сподіваюся, що наша зустріч створить надійне підґрунтя для вибудовування подальших відносин між українськими і японськими дослідниками", – наголосив, відкриваючи семінар, ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський.

У зустрічі взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката, начальник відділу  країн Східної Азії Четвертого територіального департаменту МЗС України Валерій Александрук, директор Державного фонду фундаментальних досліджень України Богдан Кияк, директор європейського офісу Японського товариства сприяння науці (м. Бонн) Кеічі Кодаіра, директор Українсько-Японського центру НТУУ "КПІ" Осаму Мідзутані, молоді науковці, докторанти і аспіранти з НТУУ "КПІ", Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка, Києво-Могилянської академії, Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова, інших ВНЗ та науково-дослідних інститутів України.

"JSPS є єдиним незалежним агентством в Японії, місія якого полягає у фінансовому сприянні науці, наданні допомоги молодим ученим, підтримці дослідників і заохоченні наукових обмінів, – відзначив  у виступі перед учасниками зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката. – Щорічний бюджет JSPS для підтримки дослідників, що працюють у різних галузях науки – від соціальних і гуманітарних до природничих, – становить понад 3 млрд доларів США. Тож фонд проводить семінари, забезпечує наукові обміни і спільні дослідження, надає сприяння молодим ученим і запрошує зарубіжних науковців до Японії. Я вважаю, що сьогоднішній семінар є відправною точкою для розвитку подальшого співробітництва між Японією та Україною".

Докладну інформацію про діяльність Японського товариства сприяння науці, що існує вже 80 років, та про стипендіальні програми для іноземних дослідників, які відтепер стають доступними і для українських учених, розповів учасникам зустрічі Кеічі Кодаіра. Можливості для них відкриваються дуже широкі: в Японії нині працюють приблизно 80 національних і 125 приватних університетів. Понад те, у структурі цих навчальних, чи, радше, науково-навчальних, закладів є 20 науково-дослідних інститутів, з ними співпрацюють 70 науково-дослідних інститутів та загальнонаціональні дослідницькі організації в галузі космічних досліджень, досліджень океану, матеріалознавства, промисловості тощо. Практично всі вони задіяні в програмах JSPS. Тож ті, хто прийшов на семінар, отримали інформацію про можливість участі у програмах, які надають докторські стипендії для іноземних учених на термін від 12 до 24 місяців, у довгострокових (від 61 дня до 10 місяців) і короткострокових (14-60 днів) стипендіальних програмах та в програмах співробітництва наукових установ. Насамкінець представники JSPS відповіли на запитання присутніх.

Дмитро Стефанович

Дата події