5 березня Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" відвідав президент Технічного університету м. Берлін професор Йорг Штейнбах. Гість із Німеччини ознайомився з історією та сьогоднішнім днем НТУУ "КПІ", оглянув експозицію Державного політехнічного музею КПІ, зустрівся з працівниками Наукового парку "Київська політехніка" та ознайомився з діяльністю Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку, який є частиною системи Світових центрів даних Міжнародної ради з науки і працює на базі НТУУ "КПІ".

Берлінський технічний університет (нім. Technische Universität Berlin, скорочено – TU Berlin) – один з чотирьох університетів німецької столиці. В ньому навчається 29,5 тисячі студентів, майже 20% з яких – іноземці. Університет входить в об'єднання дев'яти найбільших технічних вишів Німеччини "TU 9" і здійснює підготовку фахівців не лише з технічних, але й з гуманітарних спеціальностей на факультетах: гуманітарних наук; математики і природничих наук; виробничому; електротехніки та інформатики; транспорту і машинобудування; будівництва, геології та архітектури; економіки та менеджменту. Університет працює за багатьма міжнародними програмами і  в контакті з багатьма університетами світу, в тому числі і з КПІ. Головною метою нинішнього візиту його керівника до Києва було визначення напрямів подальшого співробітництва з університетом і його окремими факультетами.

Під час зустрічі з професором Штейнбахом ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський наголосив, що сьогодні налагодження дійової співпраці та поглиблення вже існуючих між Київською політехнікою та Берлінським технічним університетом контактів є дуже важливим для обох навчальних закладів, оскільки участь у спільних дослідженнях і пожвавлення академічних обмінів дозволяють піднести рівень наукових розробок і поліпшити якість підготовки майбутніх фахівців.

У зустрічі взяли участь керівники кількох інститутів і факультетів КПІ. Вони зробили презентації своїх підрозділів і обговорили з гостем із Німеччини можливі напрями спільних наукових досліджень, потенціал академічних обмінів і деякі технічні аспекти налагодження співпраці. Серед найперспективніших для обох університетів з цієї точки зору напрямів –організація спільних досліджень і впровадження навчальних програм зі сталого розвитку, співпраця в галузі електроніки та енергетики, аерокосмічних досліджень, системного аналізу і прикладної математики тощо.

Результатом зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю між НТУУ "КПІ" та TU Berlin – документа, що визначає основні  напрями і умови співробітництва університетів в освітній та науковій сферах.

Дмитро Стефанович

Дата події