Саме таке враження лишається після відвідання художньої виставки Наталії Гмирі, яка відкрилася в Картинній галереї НТУУ "КПІ". Приємно, що свою першу персональну виставку художниця показала саме політехнікам, адже вона випускниця КПІ – у 1999 р. закінчила поліграфічний факультет за спеціальністю художник-графік. Нині працює художником-оформлювачем.

Н.ГмиряЇї картини, виконані змішаною технікою (полотно, олія, декоративний матеріал), дійсно приносять радість та тепло в сучасне життя. На полотнах багато квітів: магнолія символізує самоповагу, весну, жіночу вроду; орхідея – пристрасть, любов; піон – довге життя, благополуччя; тюльпан – витончену любов, гордість; лілія – недоторканність, чистоту, спокій; сакура – жіночу молодість та красу. Деякими з них тут-таки хочеться прикрасити своє помешкання.

На відкриття виставки, що відбулося 15 вересня, зібралися друзі та рідні художниці, студенти ВПІ, гості. Директор галереї В.С.Тьоткіна відзначила гру барв та світла у представлених творах, гармонійне поєднання яскравих кольорів. Вона зауважила, що у художниці є талант та бажання працювати, тож нинішня виставка – не остання, а для студентів ВПІ вона є прикладом творчого зростання. В.В.Степанець – заступник директора ВПІ – відверто пишалася своєю вихованкою: "Наша квіточка показує всю красу" та побажала їй творчого натхнення і злету.

Роботи Н.ГмиріОльга Красовська, співачка, директор музичного видавництва, яке співпрацює з Наталією, поділилася своїм баченням виставлених робіт: "Це вона сама – яскрава, тендітна, жіночна у своїх творах. Коли дивлюсь на ці роботи – хочеться жити". Співачка виконала кілька джазових композицій, які гармоніювали з настроєм, навіяним картинами. Перша шкільна вчителька Наталії згадала дитячі роки мисткині: творча, неординарна, вона вже тоді привертала до себе увагу. На закінчення урочистостей Н.Гмиря подякувала за гарні теплі слова, сказані на її адресу; рідним і близьким – за підтримку; адміністрації КПІ – за надану можливість показати свої твори. А студентам побажала досягти професійної майстерності та втілення задумів. Останні в розмовах між собою визнали довершеність представлених робіт: "створені для тих, хто знається на цьому". Особливо їм сподобалися вишукані композиції, виконані в одному кольорі, світлова хвиля в яких захоплює уяву.

Н.Вдовенко

Дата події