4 листопада 2011 р. в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» розпочала роботу П’ята міжнародна конференція «Жінка в науці та освіті: минуле, сучасність, майбутнє». Конференція працюватиме два дні.

Організаторами конференції виступили громадська організація «Жінки в науці», Український центр гендерної освіти при НТУУ «КПІ», кафедра ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика» при НТУУ «КПІ», Київський інститут гендерних досліджень. Сприяння організаторам надають Український жіночий фонд та Український міжнародний комітет з питань науки та культури при НАН України. Участь у конференції беруть понад 100 учасниць і учасників з 9 країн світу.

Відкрив конференцію проректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», директор Українського центру гендерної освіти при НТУУ «КПІ», член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко.

– Проведення конференції з такої тематики стало для нашого університету традиційним, – наголосив він у своєму виступі. – З початку 2000 років такі заходи стали у нас регулярними. КПІ був одним з перших українських вишів, які ініціювали впровадження гендерної компоненти в свої навчальні курси. Сьогодні у нас накопичено і певний досвід у викладанні спеціальних дисциплін, пов’язаних з гендерної проблематикою.

З доповідями на першому пленарному засіданні конференції виступили директор Інституту молекулярної біології та генетики НАН України академік НАН України Ганна Єльська, голова Українського міжнародного комітету з питань науки та культури академік НАН України Ярослав Яцків, директор Програми академічних обмінів ім. Фулбрайта в Україні Мирон Стахів, жінки-науковці, які представляють європейські, російські й вітчизняні університети та громадські організації, що працюють у сфері гендерної проблематики.

Програмою конференції передбачено роботу по таких секціях: «Академічні перспективи гендеру. Гендерний вимір освітньої та наукової політики», «Роль жінок в історії; історичні портрети українських жінок-вчених та освітянок», «Жіноче лідерство в науці; наукові дослідження наших сучасниць». На них будуть розглянуті доповіді науковців та викладачів навчальних закладів з різних регіонів України, а також вчених з Німеччини, США, Швеції, Фінляндії, Росії та Литви. Окрім того, учасники обговорять гендерні аспекти розвитку науки на засіданні круглого столу «Молодь і наука: інноваційні інформаційні технології в науці та освіті». В її програмі також – презентація проектів та видань громадських і жіночих організацій, присвячених жінкам-вченим та винахідницям, правам жінок і дітей та відкриттю Інформаційного центру українських жіночих організацій України та діаспори.

Дата події