18-19 травня 2011 р. в. НТУУ "КПІ" відбувся науково-практичний семінар "Синхронізація та розподіл часу в мережах електрозв'язку. Актуальні проблеми, технічні рішення, перспективи розвитку". Семінар було організовано силами кафедри телекомунікаційних систем Інституту телекомунікаційних систем (ІТС) за підтримки Студентської ради НТУУ "КПІ".

У семінарі взяли участь понад 20 учасників з України, Росії та Швейцарії. Це провідні фахівці в галузі частотно-часового забезпечення систем зв'язку (представники вищих навчальних закладів, державних установ, телекомунікаційних операторів, відомих фірм-виробників обладнання синхронізації та розподілу часу), а також студенти 5-го курсу ІТС, що вивчають навчальну дисципліну "Основи теорії мереж синхронізації та розподілу часу".

Учасників пленарного засідання привітали голова оргкомітету семінару – проректор з наукової роботи НТУУ "КПІ", директор ІТС професор М.Ю. Ільченко та голова Студентської ради НТУУ "КПІ" О. Майборода. Впродовж цього дня було зроблено низку цікавих доповідей з найактуальніших проблем частотно-часового забезпечення сучасних телекомунікаційних мереж. Зокрема, багато уваги було приділено комплексу питань, присвячених передаванню єдиного точного часу по волоконно-оптичних лініях зв'язку з використанням відповідних технічних засобів та протоколів. Цю тематику висвітлено в доповідях А.В. Рижкова (компанія "ТрансТелеКом", Росія), В. Іванова (компанія "АЛТО", Росія) та М.В. Головні (ДП "Укрметртестстандарт"). Представники відомих компаній – виробників обладнання синхронізації "Oscilloquartz" (Швейцарія) та "Время-Ч" (Росія) представили комплексні технічні рішення та доповіли про проблемні питання розвитку телекомунікаційних мереж наступної генерації (NGN) з точки зору синхронізації.

Другий робочий день було виділено для розгорнутого обговорення презентацій учасників, обміну думками та консультацій. На розгляд було винесено низку практичних питань, пов'язаних з реалізацією конкретних проектів у сфері частотно-часового забезпечення. Так, жваву дискусію викликав блок питань щодо особливостей нормативно-правового забезпечення сучасних мереж синхронізації та розподілу часу в Росії (М.Н. Колтунов) та Україні (В.І. Борисович). Також було представлено та обговорено нові українські розробки – комбінований приймач сигналів супутникових систем GPS/ГЛОНАСС та систему моніторингу якості сигналів синхронізації. Студентка 5-го курсу ІТС О. Борисенкова доповіла про цікаві результати моделювання роботи мережі синхронізації з використанням САПР "SynchArchitect", отримані під час виконання курсової роботи з дисципліни "Основи теорії мереж синхронізації та розподілу часу".

Наталя Тріска, науковий секретар семінару

Дата події