13 травня 2011 року зі студентами, викладачами та науковцями Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” зустрівся легендарний космонавт, двічі Герой Радянського Союзу, доктор фізико-математичних наук Георгій Гречко. Він розповів аудиторії про власний шлях у космос, про підготовку космонавтів, про різноманітні нештатні ситуації, що траплялися в космосі тощо. Навіть про дуже серйозні речі він говорив з таким м’яким гумором і так цікаво, що одразу підкорив аудиторію і «тримав» її добрих дві з половиною години. Тим більше, що й розповісти йому було що: після закінчення славнозвісного Ленінградського військово-механічного інституту (відомого також як «Воєнмех»), життя його було пов’язане з ракетною технікою та дослідженнями космосу.

Георгій ГречкоВласна космічна кар’єра Георгія Гречко почалася 1964 року, коли він як кандидат від славнозвісного ОКБ-1 (тепер це Російська ракетно-космічна корпорація «Енергія») був направлений на медичну комісію для включення до складу екіпажу першого тримісного космічного корабля «Восход». Утім до загону космонавтів він був зарахований пізніше – у 1968 році. Пройшов передпольотну підготовку в групі за програмою обльоту Місяця. В космосі побував тричі як бортінженер. Вперше – з 11 січня по 9 лютого 1975 року на космічному кораблі "Союз-17" - "Салют-4". Удруге – з 10 грудня 1977 року по 16 березня 1978 року на орбітальному комплексі "Союз-26" - "Салют-6" - "Союз-27". Під час того польоту він здійснив вихід у відкритий космос для перевірки працездатності стикувального вузла. Втретє Г.Гречко побував у космосі на орбітальному комплексі "Союз Т-14" - "Салют-7" - "Союз Т-13" з 17 по 26 вересня 1985 року. Упродовж довгого періоду він був володарем світового рекорду з тривалості перебування людини в космосі (134 дні 21 година).

У зустрічі в Київській політехніці також узяв участь другий президент України Леонід Кучма, минуле якого тісно пов’язане з космічними технологіями. Його спогади й міркування про перспективи розвитку космічної галузі в нашій країні стали цікавим доповненням розповіді Георгія Гречко.

Насамкінець легендарний космонавт відповів на численні запитання учасників зустрічі. Охоплювали вони широке коло проблем – від наукового передбачення катастроф планетарного масштабу до захоплення Гречко філателією. До речі, серед тих, хто підходив до встановленого в залі мікрофону, були як студенти, так і ветерани космічної галузі, й навіть п’ятикласниця – член відомого українського молодіжного об’єднання «Сузір’я».

Дата події