Нестача питної води, зростаюче забруднення водних ресурсів зробило сьогодні воду проблемою номер один у світі. Першочергові завдання, які поставили собі найрозвиненіші країни світу, – скорочення нераціонального використання і зниження забруднення води. Адже забруднення – це проблема, що прямо стосується здоров'я, харчування і соціально-економічного благополуччя кожної людини. Віднедавна увага фахівців цілого світу була привернена до освіти та розвитку екологічної свідомості підростаючого покоління. Залучити якнайбільше дітей до вирішення проблем забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання, об'єднати інтелектуальні та творчі здібності молоді для розробки інноваційних рішень для розв’язання теперішніх і майбутніх проблем з водою – мета щорічного міжнародного конкурсу "Стокгольмський юнацький водний приз" ("Stockholm Junior Water Prize"), спрямованого на пропаганду екологічних знань серед школярів. Нагороду переможцю цього конкурсу у присутності короля Швеції вручає принцеса Вікторія під час Світового водного тижня у Стокгольмі.

4-7 квітня в НТУУ “КПІ” уже втретє пройшов фінал національного етапу цього конкурсу – "Всеукраїнський юнацький водний приз". Його організатором уже традиційно виступила кафедра технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології ХТФ. До складу журі конкурсу увійшли фахівці з хімії, хімічної технології та біотехнології.

Урочисте відкриття фіналу відбулося в залі засідань Вченої ради НТУУ “КПІ”. Учасників вітали заступник першого проректора д.т.н., професор І.О.Мікульонок, декан ХТФ д.т.н., професор І.М.Астрелін, голова правління ПАТ "АК "Київводоканал" В.Г.Ченчевой, голова журі конкурсу, завідувач кафедри екобіотехнології та біоенергетики ФБТ д.х.н., професор Є.В.Кузьмінський. Церемонію відкриття висвітлювали київські теле- і радіоканали. Конкурс "Всеукраїнський юнацький водний приз" – 2011 проводився у співпраці з львівським видавництвом "ЕКОінформ", Міністерством екології та природних ресурсів України, товариством "WaterNet", КП "Водно-інформаційний центр". Фінансову підтримку другий рік поспіль надала міжнародна хімічна компанія Dow. Посильну допомогу у проведенні конкурсу надають провідна компанія України з водоочистки НВО "Екософт", ПАТ "АК "Київводоканал".

Гран-прі конкурсу виборов кримчанин Дмитро Данильчук за роботу "Очищення води від нафти за допомогою методу магнітної сепарації з використанням дрібнодисперсного магнетиту". Наприкінці серпня у Швеції він буде змагатись за І місце з ровесниками з усього світу.

ІІ місце розділили конкурсанти Олена Добко зі Львова (робота "Перспективи використання сульфат відновлювальних бактерій в очищенні стічних вод від сульфатів та Сr (VI)") та Еннан Умеров з АР Крим (робота "Хвильова енергетична установка"). ІІІ місце отримали кияни Артем Матеуш та Ігор Зінченко за роботу "Збереження екологічного стану води у разі затоплення танкера з нафтою шляхом швидкого та енергозберігаючого переміщення нафти в ємність на поверхні води" та Олександра Лобачова з Сімферополя за роботу "Використання мікробіологічного аналізу для тесту-контролю поверхневих водоймищ". У фінал конкурсу увійшла також робота Артема Зібарова з Харкова "Нові флуоресцентні сенсори для виявлення йонів важких металів у воді, основані на деяких похідних 2,6-дистирилпіридину". Крім того, журі відзначило ще декілька робіт у різних номінаціях: "За краще екологічне дослідження", "За наукову звитягу", "За оригінальність ідеї", "За культурно-просвітній погляд на воду", "За активну популяризацію водної тематики" та ін.

Нагороди, грамоти й дипломи, а також цінні подарунки від генерального партнера конкурсу – компанії "Дау Юероп ГмбХ" – школярі отримали з рук начальника Управління водних ресурсів Мінприроди Г.М. Петрука.

Подяку від Міністерства екології та природних ресурсів України отримали декан ХТФ д.т.н., професор І.М. Астрелін та асистент кафедри ТНР та ЗХТ Г.В. Кримець.

О.Б.Денис, к.і.н., головний координатор конкурсу, шеф-редактор видавництва "ЕКОінформ",
А.В.Лапінський, к.т.н., член журі конкурсу, ст. викладач кафедри ТНР та ЗХТ

Дата події