Щоб краще підготувати студентів комп’ютерних спеціальностей нашого університету до вимог сучасного ринку праці у сфері ІТ та розширити їх професійний світогляд, на факультеті прикладної математики щорічно проводиться семінар-тренінг з прикладних задач комп’ютерної та програмної інженерії ACSE (Applications of Computer and Software Engineering). Семінари-тренінги ACSE дають можливість нашим студентам отримати найсучасніші, вузько спрямовані знання в галузі ІТ, які згодом дозволять їм стати висококваліфікованими фахівцями, конкурентоспроможними на ринку праці.

Уперше такий семінар на тему «Розробка систем реального часу» провів провідний фахівець Університету прикладних наук Карінтії (Австрія) Крістіан Мадридч у 2005 році на базі кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем (СКС) ФПМ.  Тоді у семінарі взяли участь 19 студентів кафедри СКС. Але з року в рік кількість учасників семінару-тренінгу зростала, і в цьому році у семінарі ACSE взяли участь 118 учасників з 8 факультетів – ФПМ, ІПСА, ФІОТ, ТЕФ, ПБФ, ФБТ, ФТІ та ХТФ.

Цього року гостями семінару-тренінгу ACSE’10, який проходив з 21 по 23 вересня, були представники двох потужних ІТ-компаній: компанії EPAM Systems та представництва корпорації Microsoft в Україні, причому компанія EPAM Systems була представлена цілою командою фахівців, які працюють у білоруському представництві компанії та спеціально прибули з Мінська для участі в семінарі-тренінгу ACSE’10.

У перший день відбулась лекція на тему «Компетенції ХХІ століття, або На чому будується корпоративна освіта», яку провів керівник освітніх програм білоруського підрозділу EPAM Systems Юрій Шиляєв. Далі з лекцією на тему «Життєвий цикл проекту» виступив Євген Пешкур, куратор освітніх програм EPAM Systems в університетах Білорусі. Дуже цікавою була лекція Олександра Барановського, тренера Навчального центру EPAM Systems (Мінськ) на тему «Хто такі тестувальники?». Лектор розвіяв помилкове уявлення більшості про тестувальників, розповів про сучасні технології тестування, про роль та обов’язки тестувальників, про можливості зробити кар’єру в галузі тестування програмного забезпечення.

Доцент Білоруського державного університету, сертифікований тренер з мови програмування Java к.т.н. Ігор Блінов провів майстер-клас з 2-х уроків. На першому йшлося про методи ведення тренінгів з Java в Мінську і про наміри компанії EPAM щодо застосування цих методів в НТУУ «КПІ». Другий урок був присвячений основним особливостям Java: сфері застосування, особливостям синтаксису, відмінностям від інших об’єктно-орієнтованих мов тощо. Лекція проходила у формі діалогу.

На третій день семінару Сергій Лутай, сертифікований тренер Microsoft, який прибув з Харкова, провів тренінг на тему «Розробка веб-додатків з використанням WebMatrix». WedMatrix – це рішення класу «все в одному» для розробки сайтів, що працюють на базі Windows. Можливості пакета WebMatrix підходять веб-програмістам будь-якого рівня. Пакет досить простий в освоєнні, щоб розпочати створення власних сайтів з нуля, але при цьому пропонує достатньо розвинені можливості для побудови складних систем на професійному рівні.

На завершення третього дня семінару учасникам, які успішно виконали тестові завдання, були урочисто вручені сертифікати від компаній EPAM Systems та Microsoft.

Руслан Козачок, КВ-61, Євген Євтушенко, КВ-91

Дата події