Першого вересня в Залі засідань Вченої ради за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Й.В. п.Тадаші Ідзава відбулася перша лекція з циклу “Hiroshima-Nagasaki Peace Study Course”. Цей курс запроваджується з ініціативи міжнародного об'єднання “Мери за мир”, представник якого – мер м. Хіросіми п.Акіба під час візиту до Японії проректора з міжнародних зв'язків С.І.Сидоренка передав НТУУ “КПІ” запрошення долучитися до руху за без'ядерний світ.

Лекцію прочитав мер м. Славутича Володимир Петрович Удовиченко, д.е.н., професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки та Міжнародної премії ім. Вернадського, представник України в Конгресі місцевих та регіональних влад Європи, голова координаційної ради Фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, Президент Всеукраїнського громадського об'єднання “Клуб мерів”.

Він поінформував про здійснення в регіоні заходів, спрямованих на приведення зони ЧАЕС до безпечної системи, життєдіяльність м. Славутича та управлінські новації, запроваджені в ньому; досвід участі місцевих влад у ліквідації техногенних катастроф тощо. Доповідач наголосив на перспективності співпраці з японськими фахівцями, які напрацювали унікальні технології збереження довкілля та відновлення територій після техногенних катастроф. Студенти та викладачі ММІ, ФММ, ХТФМ, МІФ, присутні у залі, з цікавістю прослухали доповідь та жваво реагували на звернення до них, що стосувалися майбутньої розбудови України та зони відчуження зокрема.

Передбачається, що відповідний курс лекцій циклу “Hiroshima-Nagasaki Peace Study Course” буде розроблено на кафедрі охорони праці, промислової та цивільної безпеки (завідувач – д.т.н. О.Г.Левченко) і після узгодження на Методраді включено до навчальних планів університету.